16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

      Türk basınında sansürün kaldırılışının 113. yıl dönümünde, ilimizde görev yapan ulusal ve yerel basınımızın tüm güzide mensuplarının “Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı canı gönülden kutluyorum.       “Basın hürdür, sansür edilemez.” ilkesinin getirdiği özgürlük ve demokrasi çatısı altında yapılan doğru habercilik anlayışıyla, kamuoyunun haber alma hakkının sağlanmasında, zorlu şartlar altında mesai kavramı […]
Çankırı - 24 Temmuz 2021 11:04 A A
      Türk basınında sansürün kaldırılışının 113. yıl dönümünde, ilimizde görev yapan ulusal ve yerel basınımızın tüm güzide mensuplarının “Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı canı gönülden kutluyorum.
      “Basın hürdür, sansür edilemez.” ilkesinin getirdiği özgürlük ve demokrasi çatısı altında yapılan doğru habercilik anlayışıyla, kamuoyunun haber alma hakkının sağlanmasında, zorlu şartlar altında mesai kavramı gözetmeden 7/24 görevlerini ifa eden basın mensuplarımızın göstermiş oldukları çaba takdire şayandır.
      Bir ülkenin gelişmesinde ve kalkınmasında basının yeri son derece önemlidir. Özellikle yerel basın, bulunduğu bölgenin siyasi, kültürel, sosyo-ekonomik durumunu kamuoyuna yansıtarak o çevrenin tanınmasına, hızla büyümesine ve gelişmesine vesile olabilecek bir güçtür.
      İlimizde görev yapan değerli basın mensuplarımız;
      Çankırı’mızın kültürel, tarihi, turistik ve diğer tüm alanlardaki tanıtımına verdiğiniz destek sayesinde şehrimizin gelişimine kattığınız değer paha biçilemezdir. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı ilimizde yürüttüğümüz mücadelemizde de desteğinizi hep yanımızda hissettik. Geniş kitlelere kolaylıkla ulaşabilen basının gücü sayesinde, vatandaşlarımızı bilinçlendirerek salgının seyrini değiştirmemizde süreç boyunca yardımcımız oldunuz. Birlik içerisinde olduğumuz sürece, ilimizi her yönüyle daha ileri noktalara taşıyabileceğimize inanıyorum.
      Bu yolda emek veren tüm basın çalışanlarımıza teşekkür ediyor, ebediyete irtihal edenleri rahmetle anıyorum. Böylesine önemli bir görevi yerine getiren, başta Çankırı’mızda görev yapan arkadaşlarımız olmak üzere, tüm basın çalışanlarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutlar; sağlık ve başarı dolu günler dilerim.
Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi
Çankırı - 11:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.