15° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

EMEKLİYE BAYRAM MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam geç saatlerde yaptığı açıklamayla emekliye bayram müjdesini verdi. Sürekli artan fiyatlar karşısında eriyen emekli maaşları için bir süredir konuşulan zam kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Açıklamaya göre en düşük emekli maaşı 7 bin 500 Lira olarak belirlendi. En düşük emekli maaşına yapılan % 36’lık zamla birlikte daha yüksek maaş […]
Ekonomi - 23 Mart 2023 09:24 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam geç saatlerde yaptığı açıklamayla emekliye bayram müjdesini verdi. Sürekli artan fiyatlar karşısında eriyen emekli maaşları için bir süredir konuşulan zam kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Açıklamaya göre en düşük emekli maaşı 7 bin 500 Lira olarak belirlendi.

En düşük emekli maaşına yapılan % 36’lık zamla birlikte daha yüksek maaş alan emekliler için de artışlar karara bağlanacak. Ayrıca emekli bayram ikramiyelerinin günümüz koşullarına göre artışı için de görüşmelerin sürdüğü yapılan açıklamalar arasında. Halen 1.100 Lira olan bayram ikramiyelerinin 2 bin 500 Lira civarında olması bekleniyor.

En düşük emekli maaşına yapılan % 36’lık zam hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “En düşük emekli aylığını 7 bin 500 Liraya yükseltme kararı aldık. Milletimize, tüm emeklilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Ekonomi - 09:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.