24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ELİF HİLÂL SARAÇOĞLU ÇANKIRI’NIN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Çankırı’nın en genç Milletvekili aday adayı 27 yaşındaki Elif Hilal Saraçoğlu, tercihini AK Parti’den yana kullandı. 27 Mart 1996 tarihinde Çankırı-Orta ilçesinde dünyaya gelen Saraçoğlu, Orta İmam Hatip Lisesi’ni okul birincisi olarak bitirmesinin ardından, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi İlahiyat Bölümü’nden iyi bir dereceyle mezun oldu. Ailesi ile birlikte Orta ilçemizde yaşayan Elif Hilal Saraçoğlu, Şabanözü […]
Genel - 22 Mart 2023 09:14 A A

Çankırı’nın en genç Milletvekili aday adayı 27 yaşındaki Elif Hilal Saraçoğlu, tercihini AK Parti’den yana kullandı. 27 Mart 1996 tarihinde Çankırı-Orta ilçesinde dünyaya gelen Saraçoğlu, Orta İmam Hatip Lisesi’ni okul birincisi olarak bitirmesinin ardından, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi İlahiyat Bölümü’nden iyi bir dereceyle mezun oldu. Ailesi ile birlikte Orta ilçemizde yaşayan Elif Hilal Saraçoğlu, Şabanözü ilçemizde ücretli İngilizce öğretmenliği yapıyor.

Halen Çankırı’nın en genç Milletvekili aday adayı ünvanını elinde bulunduran 27 yaşındaki Elif Hilâl Saraçoğlu ile kısa bir de söyleşi yaptık. Biz sorduk o içtenlikle cevapladı.

Olay 18      : Neden Milletvekili olmak istiyorsunuz?

Saraçoğlu: Bugüne kadar gelmiş geçmiş milletvekillerinden daha hızlı çalışmaya kendime söz verdim ve ben de bu davamızda milletimize hizmet etmeye kararlıyım. Ülkem için el ele, hizmet için yola devam!

Olay 18     : Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Saraçoğlu: Ben Anadolu’nun bağrında yetişmiş genç bir kardeşinizim. Anadolu’yu Anadolu yapan, Anadolu irfanına sahip olan milletimizdir. Size bu irfanı 3 saç ayağıyla ifade edebilirim. Milliyetçilik, maneviyat ve memleket sevgisi. Anadolu irfanı içerisinde yoğrularak yetişmiş birisi olarak memleket sevgisinin bir parçası olan siyasetin çocukluğumdan bu yana içindeyim diyebilirim.

Olay 18      : Peki neden AK Parti?

Saraçoğlu: Annem babam partimizin kuruluşundan beri parti teşkilatında çok eskiden beri üyeyiz. Babamın demir doğrama ziraat atölyesi var. Annem ev hanımı. 2 abim var. Milletim için hizmet vermeye kararlıyım.

Olay 18     : Milletvekili seçilirseniz Çankırı için öncelikli hedefleriniz neler?

Saraçoğlu: Çankırı Anadolu’nun bağrında yer alan, sanayi, ticaret ve bürokratik destinasyonlara yakın lokasyon da bulunan müthiş potansiyele sahip bir şehir. Bizim amacımız teknoloji üreten sanayi kuruluşlarıyla bu potansiyeli açığa çıkartmaktır. Öncelikli olarak teknoloji merkezleri olan Teknokent oluşumunu şehrimize kazandırmaktır.

Olay 18     : Buradan Çankırı halkına neler söylemek istersiniz?

Saraçoğlu: 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerimizde bu güzel teşkilatta yer almaktan gurur duyuyorum. Önceliği halka hizmet ve hakkın yanında, halkın sevgisinde gönüllerde olan Hakkın aşığı hace-i cihan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çalışıp halka hizmette bulunmaktan büyük bir hizmet şevki duyuyorum. İçinde bulunduğumuz bu fani dünyada herşeyin gelip geçici olduğunu idrak ederek sadece Hak için halka yapılan hizmetlerin değer bulup iyilik bulduğu hem dünyevi hemde uhrevi hayatta Allah huzurunda sadece iyiliğin gerçek olduğunu ve ebedi kaldığını düşünürsek, o zaman Hak için halka yapılan hizmetten daha güzel birşey olmayacağının bilincinden hareket edip şevk-i feyzimizi alarak, sağdan soldan gelen nifak şebekelerinin söz ve eylemlerine kulak asmayarak, hace-i cihan önder liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi “durmak yok yola devam” ilkesiyle ilk günkü gibi hizmet aşkıyla bir olacağız, diri olacağız, yolumuza devam edeceğiz inşallah biiznillah…

Genel - 09:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.