reklam
reklam
DOLAR31,5743% 0.66
EURO34,3023% 0.75
STERLIN40,1119% 0.92
FRANG35,6907% 0.47
ALTIN2.147,02% 2,19
BITCOIN2.123.1506.96
reklam

EKSKAVATÖR ve BEKO-LODER OPERATÖRLÜĞÜ KURSLARI DÜZENLENİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
EKSKAVATÖR ve BEKO-LODER OPERATÖRLÜĞÜ KURSLARI DÜZENLENİYOR
reklam

Çankırı Belediyesi, Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı  Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Çankırı Adalet Sarayı’nda düzenlenen protokol imza törenine Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Denetimli Serbestlikten sorumlu Cumhuriyet Savcısı Hasan Hüseyin Ağlamaz, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Kaya katıldı.

Düzenlenen protokol ile, Çankırı’da ikamet eden dezavantajlı denetimli serbestlik yükümlülerinin mesleki niteliklerinin artırılarak iş ve meslek edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla Ekskavatör ve Bekoloder iş makinelerine yönelik kurs açılması planlanmaktadır.

Proje hedefleri arasında, denetimli serbestlik yükümlülerinin iyileştirme sürecinde toplumla yeniden bağ kurmaları ve güçlendirilmeleri yer alıyor. Yükümlülere önemli katkısının olması beklenen çalışmada, iş makinesi  ve usta öğreticiyi Çankırı Belediyesi temin edecek. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerçekleştireceği eğitim dönemi sonunda yazılı ve pratik sınavlar yapılarak kursiyerlere sertifikaları verilecek.

Proje kapsamında, Çankırı ilinin var olan imkanları paydaşlarımızın katkılarıyla işbirliği içinde organize edilerek, hayata yeniden tutunmak isteyen yükümlülere yeni bir fırsat penceresi açılıyor. Dezavantajlı gruplara yönelik yeni kurs/kurslar açılması planlamakta olup, ilgi duyan denetimli serbestlik yükümlülerinin Çankırı Adliyesi içerisinde yer alan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile irtibata geçmeleri yararlarına olacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.