Açık
  • EURO
  • DOLAR

DOĞRU YOLDAYIZ, ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR!

TVF Erkekler Voleybol 2. Ligi’nde mücadele eden Çankırı Birlik Spor Kulübü, Çankırılı çocuklardan oluşan takımıyla çıktığı 5 müsabakadan mağlup olarak ayrıldı. 16 yaş grubuyla çıktıkları 2. Lig’de, rakiplerine karşı yaptığı ataklar ile kıyasıya mücadele eden Birlik Spor takımı, maçların genelinde sergilediği performansını sonuca yansıtamadı. Takımın 7 oyuncusu lise öğrencisi olan Birlik Spor, güçlü rakipleriyle yaptığı […]
Genel - 20 Kasım 2023 16:32 A A

TVF Erkekler Voleybol 2. Ligi’nde mücadele eden Çankırı Birlik Spor Kulübü, Çankırılı çocuklardan oluşan takımıyla çıktığı 5 müsabakadan mağlup olarak ayrıldı. 16 yaş grubuyla çıktıkları 2. Lig’de, rakiplerine karşı yaptığı ataklar ile kıyasıya mücadele eden Birlik Spor takımı, maçların genelinde sergilediği performansını sonuca yansıtamadı.

Takımın 7 oyuncusu lise öğrencisi olan Birlik Spor, güçlü rakipleriyle yaptığı maçlarda mağlup olsa da genç oyuncular rakip takım antrenörlerinin radarına girmeyi başardı. En son oynanan Ankara Maliye Spor maçını 3-1 kaybeden Birlik Spor’un genç oyuncularından, performanslarıyla Ankara takımlarının dikkatini çeken sporcular oldu.

Son sırada yer alan Çankırı temsilcisi, lige tutunmak ve genç sporculara önderlik yapacak 3 transfer takviyesi yaptı. Bu oyuncularla önümüzdeki maçlarda çıkışa geçeceklerini belirten kulüp yetkilileri, “Önümüzde 9 maç kaldı. Bu maçların en az 6’sında galip gelmeyi hedefliyoruz. Çankırı’nın evlatları yani öz kaynaklarımız, her geçen gün daha iyi seviyelere geliyorlar. Biraz sabır lazım. Aslında lige ve rakiplerimize baktığımızda en güzel yatırımı Çankırı Birlik Spor yapıyor. Aynı oyuncular, uzun yıllar birlikte oynamanın verimini mutlaka alacaklardır. Bu yatırımı hazırlayıp meyvesini yemek biraz zahmetli bir iş. O yüzden bizler doğru yolda olduğumuzu düşünüyor ve sabırlı hareket ediyoruz. Bu işin başka bir güzel yanı daha var. Bu çocuklar 2. Lig’de oynadıkları için, spor öz geçmişlerinden dolayı, BESYO sınavlarında 60 ila 80 puan arasında katkı sağlayacak. Her zorluk, beraberinde güzellikler de taşır. Biz böyle inanıyor, böyle görüyor ve yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. İnşallah sezon sonunu mutlu tamamlarız.” diye konuştu.

Genel - 16:32 A A
BENZER HABERLER