Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DİKKAT! SEÇMEN LİSTELERİ BUGÜN ASKIDAN İNİYOR…

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri nedeniyle güncellenmek üzere askıya çıkarılan seçmen listeleri bugün 17.00’de askıdan inecek. İtirazlar ve adres değişikliği için ise tüm yurtta Nüfus Müdürlükleri mesai bitimine kadar hizmet verecek. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere ilişkin seçim takvimine göre seçmen listeleri 20 Mart Pazartesi günü muhtarlıklarda askıya çıkarılmıştı. Seçmen […]
Genel - 2 Nisan 2023 12:30 A A

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri nedeniyle güncellenmek üzere askıya çıkarılan seçmen listeleri bugün 17.00’de askıdan inecek. İtirazlar ve adres değişikliği için ise tüm yurtta Nüfus Müdürlükleri mesai bitimine kadar hizmet verecek. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere ilişkin seçim takvimine göre seçmen listeleri 20 Mart Pazartesi günü muhtarlıklarda askıya çıkarılmıştı.

Seçmen kaydınızı sorgulamak için muhtarlıklara gidemiyorsanız, YSK ve e-Devlet internet siteleri üzerinden de sorgulayabilirsiniz. Seçmen kaydınızı sorgulamak için https://www.ysk.gov.tr/ sitesine T.C. kimlik numaranızı girip açılan sayfada bilgileriniz ve hanenize kayıtlı olanların bilgilerini görebilirsiniz.

Ayrıca e-Devlet üzerinden de seçmen kaydınızı sorgulayabilirsiniz. Bunun için de https://www.turkiye.gov.tr adresine girerek, sayfanın üst kısmında bulunan “Giriş Yap” bağlantısını tıklayın. Daha sonra ana sayfada bulunan arama kutucuğuna da Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama yazarak sisteme erişiminizin ardından açılan ekranda yurt içi seçmen kütüğündeki bilgilerinizi ve hanenize kayıtlı olan kişileri görebilirsiniz. Ayrıca seçimde oy kullanacağınız yer bilgisini Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklandığında yine bu sayfada görebilirsiniz.

Genel - 12:30 A A
BENZER HABERLER