-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

DARÜLHADİS DERSLERİNİN İKİNCİSİ İCRA EDİLDİ

Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezi’nin tertip ettiği aylık hadis derslerinin ikincisi Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Din İşleri Yüksek Kurulu Eski Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Erul tarafından icra edildi. Sahih peygamber tasavvurunun ilgili ayetler, sahih hadis-i şerifler ve sahabenin aktardıkları çerçevesinde oluşturulması gerektiğine vurgu yaparak günümüz peygamber tasavvuruna işaret eden Erul’un dersi “Kendi Dilinden […]
Eğitim - 27 Aralık 2021 21:41 A A

Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezi’nin tertip ettiği aylık hadis derslerinin ikincisi Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Din İşleri Yüksek Kurulu Eski Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Erul tarafından icra edildi.

Sahih peygamber tasavvurunun ilgili ayetler, sahih hadis-i şerifler ve sahabenin aktardıkları çerçevesinde oluşturulması gerektiğine vurgu yaparak günümüz peygamber tasavvuruna işaret eden Erul’un dersi “Kendi Dilinden Hz. Peygamber” başlığını taşıyordu. Mevlevihane’de Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan derste Hz. Peygamber, kendisini kul olması, rahmet peygamberi olması, şükre ve ibadete önem vermesi gibi yönleri ile tasvir ettiği hadis-i şerifler üzerinden anlatıldı.

Katılımcıların yoğun ilgisine mazhar olan program, Anadolu’nun ilk Darülhadisi’nde adeta tarihe ilmi bir yolculuk duygusunu yaşattı.

Eğitim - 21:41 A A
BENZER HABERLER