-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

DAMLA SULAMA İLE YETİŞTİRİLEN ÇELTİKTE İLK HASAT YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nce desteklenen; Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi olarak 2021 yılında İl Müdürlüğümüzce uygulanmaya başlanan, “Çankırı’da Damla Sulama ile Çeltik Yetiştiriciliği Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında bu yılda çiftçiler tarafından üretimi devam ettirilen çeltik arazilerin de hasat başladı. Çankırı ili Karadayı köyünde 30 da alanda Damla Sulama ile Çeltik Yetiştirilen arazide […]
Genel - 28 Ekim 2022 16:16 A A

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nce desteklenen; Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi olarak 2021 yılında İl Müdürlüğümüzce uygulanmaya başlanan, “Çankırı’da Damla Sulama ile Çeltik Yetiştiriciliği Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında bu yılda çiftçiler tarafından üretimi devam ettirilen çeltik arazilerin de hasat başladı. Çankırı ili Karadayı köyünde 30 da alanda Damla Sulama ile Çeltik Yetiştirilen arazide yapılan hasat, Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün’ün katılımı ile gerçekleşti.

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Su krizi tüm dünyada üretimi kısıtlayan en önemli faktörlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.  İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu projelerde önceliklerimiz girdi maliyetlerini düşürerek çiftçimizi desteklemenin yanı sıra ekolojik dengeyi koruyarak çocuklarımızın geleceği suyumuzu dikkatli kullanmak hedeflenmiştir.” dedi

Ayrıca, “İlimizde yeni üretim metodlarını çiftçilerimiz görerek, deneyerek, sonuçlarını değerlendirerek, akıl teri ve alın terini bir araya getirerek üretim yapmaktadır.  Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün aracılığı ve çiftçilerimizin gayreti ile proje üretmeye devam edeceğiz. Her geçen yıl projelerimiz devam ederek, hem çiftçimiz hem de ülkemiz kazanacak.” dedi.

İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün çiftçilerimize tarımsal desteklemeler konusunda bilgilendirme yaparak, bereketli bir hasat geçirmeleri temennisinde bulundu.

Genel - 16:16 A A
BENZER HABERLER