Açık
  • EURO
  • DOLAR

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA ÇANKIRI SPOR TARİHİNDE İLKLER VE ENLER

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce, Cumhuriyetimizin 100. Yılında Çankırı Spor Tarihinde İlkler ve Enler Fotoğraf Sergisi düzenlendi. Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Etkinlik programı kapsamında, Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi’nde düzenlenen sergi açılışına Vali Yardımcıları Şahin Bayhan ve İsmail Küreci ile İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Gençlik ve Spor Müdürü Sadık Ak, kamu […]
Genel - 9 Kasım 2023 15:35 A A

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce, Cumhuriyetimizin 100. Yılında Çankırı Spor Tarihinde İlkler ve Enler Fotoğraf Sergisi düzenlendi. Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Etkinlik programı kapsamında, Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi’nde düzenlenen sergi açılışına Vali Yardımcıları Şahin Bayhan ve İsmail Küreci ile İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Gençlik ve Spor Müdürü Sadık Ak, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri ile Çankırı spor camiasını temsilen 1074 Çankırıspor temsilcileri ve özel sporcularımız katıldı.

Çankırı’da sporun tarihçesinin ve kendi dallarında en başarılı sporcuların anlatıldığı serginin açılışını protokol ve özel sporcularımız birlikte yaptılar. Sergide yer alan ve en çok dikkat çeken fotoğraflar Dünya Atletizm Şampiyonası tarihinde finale kalan, madalya kazanan ve Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ilk Türk atlet olan Süreyya Ayhan’ın fotoğrafları oldu.

Yoğun programı nedeniyle açılışa katılamayan Vali M.Fırat Taşolar da bir süre sonra geldiği sergiyi gezdi ve sergilenen fotoğraflar hakkında yetkililerden fotoğraflar hakkında bilgi aldı. Vali Taşolar’ı yanlarında gören özel sporcularımızın o sıcacık, içten, saf ve masum sevgi gösterileri salondaki herkesten büyük beğeni aldı.

Genel - 15:35 A A
BENZER HABERLER