Açık
  • EURO
  • DOLAR

CHP 5 BİN LİRA EMEKLİ İKRAMİYESİNİN İPTALİ İÇİN AYM’YE BAŞVURDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü dolayısıyla çalışmayan emeklilere verilen 5 bin Lira ikramiyenin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, emeklilere ödenecek 5 bin Liranın yetersiz olması ve çalışan emeklilere ödenmemesi kararının Anayasaya ve insan haklarına aykırı bir uygulama olması gerekçesiyle Anaya Mahkemesi’ne iptal başvurusunda bulundu. CHP Grup Başkanvekili Gökhan […]
Genel - 12 Kasım 2023 10:45 A A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü dolayısıyla çalışmayan emeklilere verilen 5 bin Lira ikramiyenin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, emeklilere ödenecek 5 bin Liranın yetersiz olması ve çalışan emeklilere ödenmemesi kararının Anayasaya ve insan haklarına aykırı bir uygulama olması gerekçesiyle Anaya Mahkemesi’ne iptal başvurusunda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, iptal başvurusu hakkında yaptığı bir sosyal medya paylaşımında, “Dört kişilik ailenin açlık sınırı 13 bin, yoksulluk sınırı 43 bin, bir bekarın asgari geçimi 17 bin TL iken, 16 milyon emeklinin yarısı 7.500 TL aylığa mahkum edilmişken, Çalışmak zorunda kalan emeklilere 5.000TL ikramiyeyi hor gören AKP yasasının iptali için Anayasa Mahkemesine başvurduk.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Genel - 10:45 A A
BENZER HABERLER