-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAPRAZ BAĞLARI KOPAN EMRE CAN DEMİREL PES ETMEDİ, TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Çankırı Birlikspor’un Milli Güreşçisi Emre Can Demirel, Reşit Karabacak U23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2.si oldu. Konya Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda 65 kilogramda mindere çıkan Emre Can Demirel, 5 rakibini yenerek finale kaldı. Final müsabakasında Ankara TEDAŞ Spor Kulübü’nün Milli Güreşçisi Hamza Sopalı ile karşılaşan Demirel, tecrübeli rakibi karşısında sergilediği gayretli performansına rağmen […]
Genel - 27 Ocak 2023 16:28 A A

Çankırı Birlikspor’un Milli Güreşçisi Emre Can Demirel, Reşit Karabacak U23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2.si oldu. Konya Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda 65 kilogramda mindere çıkan Emre Can Demirel, 5 rakibini yenerek finale kaldı. Final müsabakasında Ankara TEDAŞ Spor Kulübü’nün Milli Güreşçisi Hamza Sopalı ile karşılaşan Demirel, tecrübeli rakibi karşısında sergilediği gayretli performansına rağmen rakibine yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

2020 yılında talihsiz bir şekilde çapraz bağları kopan Emre Can Demirel, ağır ameliyatın ardından yoğun bir tedavi sürecine girdi. Fizik tedavisinin ardından hafif antrenman programlarıyla psikolojik süreci de atlattı. Tecrübeli antrenörü Seyfettin Karadeniz’in gözetiminde azmi ile örnek bir sporcu tablosu çizen Emre Can Demirel, Balkan ikinciliği ve Kırkpınar Şampiyonluklarının yanına Büyükler kategorisinden sonraki en önemli kategori olan U23’lerde Türkiye 2.liğini de ekleyerek kariyerinde önemli bir başarıya daha imza attı.

25-27 Ocak 2023 tarihlerinde düzenlenen şampiyonada finale kalan sporcu, hem Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni uygulaması ile maaş almaya hem de Milli Takım kamplarına katılmaya hak kazandı.

Çankırı Birlikspor Kulübü Başkanı Talip Dönmez, “Emre Can’a bize yaşattığı gurur için çok teşekkür ediyorum. Emre gerek ahde vefası, gerekse saygı ve sevgisiyle örnek bir sporcu. Asla profesyonel yaşantısından taviz vermez. Çok azimli ve inatçı bir yapısı var. Bu duruşu ve çizgisinin karşılığı olarak kendini bütün kategorilerde kanıtlamış, Çankırı’dan yetişen değerli bir güreşçi. Emre’nin bu günlere gelmesinde en büyük pay sahibi tabi ki Antrenörü Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Seyfettin Karadeniz’dir. Çankırı güreşi için büyük bir marka olan bir antrenör ile çalışmak herkese nasip olmaz. Türkiye güreş camiasında itibarı olan, saygı duyulan bir antrenör. Bize yaşattığı gurur için Seyfettin hocamıza ve sporcumuza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

65 kg’da madalya kazanan isimler şu şekilde:

1.Hamza Sopalı – Ankara TEDAŞ
2.Emrecan Demirel – Çankırı Birlik SK
3.Muhammed Yılmaz – İstanbul Büyükşehir Belediyesi
4.Cavit Acar – Ankara ASKİ

Genel - 16:28 A A
BENZER HABERLER