Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’NIN TARİHİNİ VE KÜLTÜRÜNÜ YERİNDE GÖRDÜLER

Çankırı Birlik Spor Kulübü tarafından yürütülen Erasmus + ESC30 Dayanışma “Yeteneğini Keşfet” projesi kapsamında oluşturulan Çankırılı çocuklardan kurulu voleybol takımı, Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekânlarını yerinde inceledi. Sene başından bu yana antrenmanlarını sürdüren, projedeki faaliyetleri bir bir yerine getiren “Çankırı Birlik Spor AB Proje Takımı”, Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi. Çankırı Kalesi, Kanuni Sultan […]
Genel - 6 Kasım 2023 11:34 A A

Çankırı Birlik Spor Kulübü tarafından yürütülen Erasmus + ESC30 Dayanışma “Yeteneğini Keşfet” projesi kapsamında oluşturulan Çankırılı çocuklardan kurulu voleybol takımı, Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekânlarını yerinde inceledi. Sene başından bu yana antrenmanlarını sürdüren, projedeki faaliyetleri bir bir yerine getiren “Çankırı Birlik Spor AB Proje Takımı”, Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi. Çankırı Kalesi, Kanuni Sultan Süleyman Cami (Büyük Camii), Çivitçioğlu Medresesi, Taş Mescit ile Çankırı Müzesi’ni gezen minik voleybolcular kendi tarihlerini yerinde tanıma fırsatını buldular.

Kafile programı, ilk olarak Çankırı Kalesi’nde verilen kahvaltı ile başladı. Cam Teras’tan Çankırı’yı seyreden sporcular, Çivitçioğlu Medresesi’nde Ney sunumu ile manevi bir havayı teneffüs ederek, hat ve rolyef çalışmaları hakkında da bildi aldı. Daha sonra sırasıyla Kanuni Sultan Süleyman Cami (Büyük Camii), Taş Mescit ile Çankırı Müzesi’ni gezen eden minik sporculara mekanlar hakkında görevliler tarafından anlatım yapıldı.

Anadolu’nun ortasındaki muhteşem kültürü ile tarihe ışık tutan Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekanlarını inceleme fırsatı bulan sporcu kafilesi, kendilerine unutulmaz bir program düzenleyen Çankırı Birlik Spor Kulübü’ne ve proje ekibine teşekkür ettiler. “Çocuklarımız en büyük zenginliğimiz” ilkesi ile yola çıktıklarını ifade eden Çankırı Birlik Spor Kulübü Başkanı Talip Dönmez “Ülkemizi ulusal ve uluslararası müsabakalarda en iyi şekilde temsil etmesini istediğimiz sporcularımızın nitelikli yetişmelerini istiyoruz. Milli ve manevi değerlerimize bağlılık ve sadakat esasına dayalı olarak birlik ve beraberlik içerisinde kendilerini geliştirmeleri en büyük arzumuzdur.

Sportif faaliyetler yanı sıra sosyal, kültürel ve tarihi aktivitelerle birlikte toplum ile olan iletişimlerini güçlendirmek için zengin aktiviteler düzenliyoruz. Çocuklarımızın özel ve önemli bireyler olduklarını hissetmeleri için her türlü aktiviteyi düzenleyerek, sosyalleşmelerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Hedefe varmak, çocuklarımızı hayalleri ile buluşturmak ve güzel kazanımlar elde etmek için “Zor olacak ama, birleştiğimiz zaman üstesinden geleceğiz” diyoruz. Uzak çağların yakın kenti, yaranlar diyarı Çankırı’nın yetenekli fakat keşfedilmeyi bekleyen çocuklarına bir fırsat kapısı açmak için çabalıyoruz. “Güçlü bireyler iyi imkanlar sunulduğunda yetişir” düsturu ile yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz.

Bugün biz de, çocuklarımız da bu organizasyondan büyük keyif aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim “dedi.

Genel - 11:34 A A
BENZER HABERLER