reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.3360.583
reklam

ÇANKIRI’DA VATANDAŞLARA AHİ PİLAVI İKRAM EDİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI’DA VATANDAŞLARA AHİ PİLAVI İKRAM EDİLDİ
reklam

Çankırı Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Çankırı Belediyesi iş birliği ile 34. Ahilik Haftası ve Yaran Kutlamaları kapsamında vatandaşlara Sultan Süleyman Camii bahçesinde Ahi Pilavı dağıtıldı.

34. Ahilik Haftası ve Yâran Kutlamaları Çankırı’da başladı. 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen törenle devam eden kutlamalara Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan da katıldı. Protokol konuşmaları kapsamında kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ahilik kültürünün sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, edebi, hoşgörüyü, ahlakı, zor günler de paylaşmayı gösteren bir anlayış olduğuna vurgu yaparak “Son zamanlarda yaşadığımız pandemi, deprem, sel ve yangınlar gibi felaketler de bu kültürün zor günlerde yardımlaşmanın, paylaşmanın, yaraları birlikte sarmanın ne demek olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Türk milletinin mayasındaki bu anlayış ve kültür, yâranlar diyarı Çankırı’mızın esnafına, sanatkârına ve halkına da yansımış, halkımız yıllardır bunu yaşamış ve yaşatmıştır.” ifadelerine yer verdi.

34. Ahilik Haftası ve Yâran Kutlamaların ilk bölümü usta çırak geleneğini anlatan tiyatro oyununun ardından şed kuşatma töreni ve plaket takdimi ile sona erdi.

Kutlamaların ikinci bölümünde ise Çankırı Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Çankırı Belediyesi iş birliği ile Sultan Süleyman Camii bahçesinde vatandaşlara Ahi Pilavı dağıtıldı. Başkan Esen, kazanların başına geçerek bolluk ve bereket getirmesi için esnafa ve vatandaşlara Ahi Pilavı ikram etti.

reklam

YORUM YAP