17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI’DA MERDİVENLER ÇİÇEK AÇTI

Çankırı’nın en işlek yerlerinden Atatürk Bulvarı’na inen merdivenlere çiçek resimleri uygulandı. Yeşil yapraklı rengârenk papatyalar ile süslenen merdivenler, görenlerin içini açtı. Çankırı Belediyesi, sokak sanatını kent estetiğine taşıdı. Atatürk Bulvarı’ndan ara sokaklara çıkan merdiven, çiçek resimleri ile renklendirildi. Daha önce şerit şeklinde boyanan merdivenlerin solmuş renkleri, uygulama ile yeni ve temiz bir görüntüye kavuştu. Belediye […]
Çankırı - 3 Ağustos 2021 11:02 A A

Çankırı’nın en işlek yerlerinden Atatürk Bulvarı’na inen merdivenlere çiçek resimleri uygulandı. Yeşil yapraklı rengârenk papatyalar ile süslenen merdivenler, görenlerin içini açtı.

Çankırı Belediyesi, sokak sanatını kent estetiğine taşıdı. Atatürk Bulvarı’ndan ara sokaklara çıkan merdiven, çiçek resimleri ile renklendirildi. Daha önce şerit şeklinde boyanan merdivenlerin solmuş renkleri, uygulama ile yeni ve temiz bir görüntüye kavuştu. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, renklerin ve desenlerin insana huzur verdiğini söyleyerek “Hayatın renklerini kentimizin her noktasına taşımak istiyoruz. Kent estetiği çalışmalarımız kapsamında cadde ve sokaklarımızda uyguladığımız tasarım çalışmalarımızı şehrimizin merdivenlerini, duvarlarını, müsait alanlarını renklendirerek desteklemeyi hedefliyoruz. Sokak sanatı örnekleri birçok ülkede uygulanıyor. Bizler de Çankırı’mızda uygulayarak merdivenlerimizin yeni görünümünü halkımızın beğenisine sunuyoruz. Bu çalışmamız uygun olan farklı alanlarda devam edecek ve daha çok örneğini göreceğiz. Gençler, arkadaşları ve aileleri ile birlikte bu merdivenlerde çekilmiş fotoğraflarını paylaşabilirler. Hatta bu uygulamayı yapmak istedikleri alanlarda birlikte çalışabiliriz. Estetik adına çevremize katacağımız her renk, hayatımıza dokunacak bir güzellik olacaktır. ” dedi.

Çankırı - 11:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.