reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

ÇANKIRI’DA DAMIZLIK MERİNOS KOÇLAR SAHİPLERİNİ BULDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI’DA DAMIZLIK MERİNOS KOÇLAR SAHİPLERİNİ BULDU
reklam

Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi kapsamında, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Çankırı’ da % 50 hibeli Damızlık Merinos Koç dağıtımı yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Bursa İli Karacabey İlçesi Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nden kaliteli, vasıflı koçlar alınarak yetiştiricilerimize dağıtım gerçekleştirildi.

Dağıtım projesi kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “İlimizde uygulanan bu proje ile küçükbaş hayvan yetiştiricilerimize dağıtımı gerçekleştirilen iyi kalitedeki damızlık koçlar sayesinde sürülerdeki akrabalığın önüne geçilerek, sürüde kan tazeleme yoluyla verim artışı sağlanması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında; Merinos ırkının en üstün özelliklerine sahip Bursa ilinde bulunan Karacabey Tigem İşletmesinde yetiştirilen Koçlar İl Müdürlüğümüz personellerince yerinde seçilerek belirlenmiştir.

Talep eden Merinos ırkı anaç koyunu olan yetiştiricilerimiz arasından, değerlendirme kriterlerine göre belirlenen yetiştiricilerimize, damızlık koçlar kura ile belirlenerek teslim edilmiştir. Önümüzdeki yıllarda bu tip projeler ilimizde artarak devam edecektir.

Projemizin gerçekleşmesinde bize destek olan Çankırı Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğine, İl Özel İdaresine ve Sayın Valimize teşekkürlerimizi arz eder, projenin yetiştiricilerimize bol kazançlar getirmesini ve hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

reklam

YORUM YAP