14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRIDA BİR İLK! MERADA HAYVANLAR SU İLE BULUŞTU…

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Çerkeş Kaymakamlığı’nın ortak katkıları ile Çerkeş İlçemizde “Çayır Mera Islah ve Amenajman Projeleri” devam ediyor. Konu ile ilgili olarak Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Çerkeş İlçesi Bozoğlu ve Yeşilöz köylerinde meralarımızda yapılan sondaj çalışmaları ile su çıkarılmıştır. Enerji ihtiyacını yine proje kapsamında yapılan güneş enerji panellerinden […]
Genel - 13 Mayıs 2023 22:28 A A

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Çerkeş Kaymakamlığı’nın ortak katkıları ile Çerkeş İlçemizde “Çayır Mera Islah ve Amenajman Projeleri” devam ediyor. Konu ile ilgili olarak Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Çerkeş İlçesi Bozoğlu ve Yeşilöz köylerinde meralarımızda yapılan sondaj çalışmaları ile su çıkarılmıştır. Enerji ihtiyacını yine proje kapsamında yapılan güneş enerji panellerinden sağlayarak çıkarılan bu su yapılan sıvatlar (Meralarda hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılan Hayvan İçme Suyu Tesisleri) yardımıyla hayvanlarımız ile buluşturulmuştur. Ayrıca yapılan gölgelikler ile merada otlayan hayvanlarımızın yazın yoğun sıcaktan korunmaları da sağlanmıştır.

Bu kapsamda iki yıldır 16 köyümüzde benzer mera ıslah projesi uygulanmış ve diğer köylerin uygulamaları devam etmektedir. Bu projelerin desteklenmesinde emeklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere sayın vekillerimize, Bakanlığımız yetkililerine ve proje hazırlık ve uygulanmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.” dedi.

Genel - 22:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.