-0° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ KURULDU

İlimizde yeni kurulan Şehit ve Gaziler Derneği, kuruluşunun ardından bir basın açıklaması yaptı. Dernek Yönetimi yaptığı açıklamada; “Çankırı Şehit ve Gaziler Derneğimiz 5 Ağustos 2019 tarihi itibariyle Çankırı Valiliği Dernekler Müdürlüğü aracılığı ile İçişleri Bakanlığı onayı alınarak kurulmuştur. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve gazi ailelerimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz. Derneğimizin kuruluş amacı ve gayesi; Şehitlerimize, […]
Çankırı - 16 Ağustos 2019 14:53 A A

İlimizde yeni kurulan Şehit ve Gaziler Derneği, kuruluşunun ardından bir basın açıklaması yaptı. Dernek Yönetimi yaptığı açıklamada;

“Çankırı Şehit ve Gaziler Derneğimiz 5 Ağustos 2019 tarihi itibariyle Çankırı Valiliği Dernekler Müdürlüğü aracılığı ile İçişleri Bakanlığı onayı alınarak kurulmuştur. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve gazi ailelerimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Derneğimizin kuruluş amacı ve gayesi;

Şehitlerimize, gazilerimize vefa, geride kalan emanetlerine hizmettir. Şehit ve gazi ailelerimizle yardımlaşma ve dayanışma, sosyal ve psikolojik destek, bugüne kadar ilimizde ulaşılamamış ya da ilgisiz kalındığı için sosyalleşme sorunları olan şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve gazi ailelerimize ulaşmak. Allah’ın bizlere bahşettiği şeref ve onura yaraşır şekilde hizmet etmek amacımızdır.

Şehit ailelerimiz ile gazilerimiz ve gazi ailelerimizin sosyal ihtiyaçları ve resmi kurum-kuruluşlarda hak ve menfaatlerini araştırmak, temsil ve takip etmektir.

Manen mevcut değerlerimizi korumak ve yüceltmek; siyaset dışı kalarak ve insanlarımızla, kurumlarımızla pozitif ilişkiler kurmak ve ikili ilişkileri geliştirmek.

Yönetim Kurulu üyelerimiz, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve saygıdeğer büyüklerimizin görüşleri de alınarak birlikte istişare halinde karar almakta ve uygulamakta, yanlışa ve yanlış anlaşılmaya fırsat vermemeye çalışmaktadır.

Yukarıda açıkladığımız amaçlar dikkate alındığında mevcut eski dernek amaç dışına çıktığından, bir arkadaşımız 2018 yılı içerisinde yönetimdeki görevinden ve dernek üyeliğinden istifa etmiş olup, hali hazırda üç arkadaşımız da yönetimdeki görevlerinden istifa aşamasındadır.

Genel bakış olarak mevcut eski dernek amaç dışına çıktığı ve şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve gazi ailelerimizin ortak alanı olan derneğin haftalık sadece 8 saat açılması (açılırsa), psikolojik dayanışma ve sosyalleşmeden uzak kalması, Çankırı’mızda mevcut 203 şehit ailemiz ile sayısı bilinmeyen gazilerimiz ve gazi ailelerimizin büyük çoğunluğunun durumları hakkında bugüne kadar herhangi bir iletişime geçilmediği, bilgi alınamadığı ve bu konu hakkında çalışma yapılmadığı tespitle, konunun önem arz etmesi nedeniyle Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği kurulması mecburiyeti doğmuştur. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.” denildi.

Olay 18 ailesi olarak Metin KUŞ, Mehmet UÇAR, Kasım ASLAN, Ali KAYA, Şenol BAYRAM, Murat KAŞ, Hüseyin ERDOĞAN ve Mahmut ÇOCAR’ın yönetim kurulunu oluşturduğu Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği’mize hayırlı olsun diyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Çankırı - 14:53 A A
BENZER HABERLER