-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI GSB SPOR OKULLARI BU YAZ DA ÇOK HAREKETLİ

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Çankırı Merkez ile 8 ilçede, 17 farklı branşta, 5-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz olarak hizmet veren GSB Spor Okulları (Yaz Kursları) bu sene de kapılarını açtı. Uzman antrenörler nezaretinde, özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımızın okulların tatile girdiği yaz aylarında serbest zamanlarını düzenli ve en iyi şekilde değerlendirmeleri […]
Genel - 19 Temmuz 2022 16:29 A A

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Çankırı Merkez ile 8 ilçede, 17 farklı branşta, 5-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz olarak hizmet veren GSB Spor Okulları (Yaz Kursları) bu sene de kapılarını açtı.

Uzman antrenörler nezaretinde, özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımızın okulların tatile girdiği yaz aylarında serbest zamanlarını düzenli ve en iyi şekilde değerlendirmeleri için mükemmel bir imkan olan yaz spor okullarına, şimdiye kadar 3.680 çocuk ve gencimiz kayıt yaptırdı. İlçelerdeki yüzme kayıtları tamamlandıktan sonra kayıt olan çocuk sayısının 4.000’i geçeceği belirtildi.

Her gün düzenli olarak temizlik ve bakımları yapılan tesislerde sağlıklı bir şekilde, alanında uzman antrenörler eşliğinde yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ederken,  çocukların fiziksel, zihinsel, psikolojik ve sosyal gelişimlerine de katkı sağlaması amaçlanıyor.

Sportif çalışmaların dışında eğlenceli oyunlar oynatılan çocuklar, günlerini neşe ve coşkuyla doya doya geçiriyorlar. Özellikle “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi ile portatif havuzlar da yüzme eğitimlerine yoğun bir ilgi var. Yine uzman antrenörler eşliğinde yüzme eğitimi alan genç ve çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyor.

Genel - 16:29 A A
BENZER HABERLER