Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI GELİNLİĞİ GİYDİ EKİPLER TEYAKKUZA GEÇTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yoğun kar yağışı ve buzlanma uyarısı yaptığı Çankırı’da, Belediye ekipleri teyakkuza geçti. Ekipler, Cuma günü başlayan kar yağışının ardından araç ve yaya trafiğini açık tutmak, buzlanmayı ve olası kazaları önlemek için çalışmalarını 7/24 sürdürdü. Çankırı Belediyesi ekiplerinin kar mesaisi hafta sonundan beri devam ediyor. WhatsApp İhbar Hattı üzerinden vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren […]
Çankırı - 24 Ocak 2022 20:49 A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yoğun kar yağışı ve buzlanma uyarısı yaptığı Çankırı’da, Belediye ekipleri teyakkuza geçti. Ekipler, Cuma günü başlayan kar yağışının ardından araç ve yaya trafiğini açık tutmak, buzlanmayı ve olası kazaları önlemek için çalışmalarını 7/24 sürdürdü.

Çankırı Belediyesi ekiplerinin kar mesaisi hafta sonundan beri devam ediyor. WhatsApp İhbar Hattı üzerinden vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Belediye, sıkıntı yaşanan bölgelere ivedi ile müdahale ediyor. Kaldırımlarda kar küreme çalışmaları yürütülürken engebeli ve yokuş alanlarda uygulanan tuzlama çalışmaları ile yollar trafiğe açık tutuluyor. Şehir merkezinde kaldırımlarda yaklaşık 8-10 cm’yi, yüksek kesimlerde ise 20 cm’i bulan kar yağışı için 300 ton tuz ve 50 ton solüsyon kullanıldı.

Kar küreme çalışmalarına katılan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, sahada 3 kar küreme aracı, 4 Beko loder kepçe, 2 greyder, 200 personel ile tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmalarının devam ettiğini belirterek araçlarına kış lastiği takmamış araç sürücülerinin trafiğe çıkmaması ve özellikle sokaklarda kar küreme araçlarının rahatça geçişine müsaade edecek şekilde araçlarını park etmeleri konusunda vatandaşları uyardı.

Çankırı - 20:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.