Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ’NDEN GENÇLERE SÜRPRİZ ANKARA GEZİSİ

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği, hazırladığı “Fener Ol” projesi kapsamında unutulmayacak bir etkinliğe daha imza attı. Dernek Yönetimi, 40 lise öğrencisi ile birlikte gün boyu süren bir Ankara gezisi düzenledi. 15 Kasım Çarşamba sabahı Dernek önünden hareket eden kafilenin ilk durağı Anıtkabir oldu. Aslanlı yoldan geçerek mozoleye resmî çelenk sunan ve saygı duruşunda bulunan kafile, rehber eşliğinde […]
Genel - 17 Kasım 2023 11:33 A A

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği, hazırladığı “Fener Ol” projesi kapsamında unutulmayacak bir etkinliğe daha imza attı. Dernek Yönetimi, 40 lise öğrencisi ile birlikte gün boyu süren bir Ankara gezisi düzenledi. 15 Kasım Çarşamba sabahı Dernek önünden hareket eden kafilenin ilk durağı Anıtkabir oldu. Aslanlı yoldan geçerek mozoleye resmî çelenk sunan ve saygı duruşunda bulunan kafile, rehber eşliğinde Misak-ı Milli Kulesi ve müzeyi ziyaret etti.

Dernek üyeleri ve 40 Lise öğrencisi ile birlikte öğrencilerin ailelerinin de katıldığı gezide Anıtkabir’in ardından Ulus 1. ve 2. TBMM binaları ile Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ankara Kalesi, Çengel Han ve Rahmi Koç Müzesi de ziyaret edildi. Tüm gün süren ve katılımcılara birbirinden güzel yerler gezip unutamayacakları anılar biriktirmelerini sağlayan gezi programı hakkında,  Çankırı Fenerbahçeliler Derneği Kurucu Başkanı Serdar Paşabeyoğlu, şunları söyledi:

“15 Kasım 2023 Çarşamba yani dün Cumhuriyetimizin ilanının 100. derneğimizin kuruluşunun 3. yıl dönümünde Çankırı’dan lise öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yönetim kurulumuz ve üyelerimizden oluşan 90 kişilik kafilemiz ile Atamızın manevi huzurundaydık. T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nce hibeyi hak eden “Fener Ol” projemiz çerçevesinde resmi Anıtkabir törenimiz ardından Ulus 1. ve 2. TBMM Binaları, Ulus Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ankara Kalesi ve Rahmi Koç Müzesini gezdik. Bu anlamlı ziyarette Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile yaptığımız protokol çerçevesinde lise öğrencilerimizi Atalarına ve Ankara’nın önemli müzelerine ziyaret imkanı sağlamış olduk.

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan kulübümüzün sadece sporda değil tüm sosyal meselelerde üstlendiği lider duruşunu bir Fener gibi yaşadığımız şehir olan Çankırı’da yansıtmak için çalışıyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü’nü Çankırı’da, Çankırılı Fenerbahçelileri her platformda temsil eden bizler, vatanımız ve milletimiz için her zaman sorumluluk bildiğimiz duruşumuzla Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açmış olduğu yolda ve gösterdiği hedeflere ilerliyoruz. Saygılarımla.”

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği’nin gençlerle düzenlediği programın haberi, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi internet sitesi www.fenerbahce.org/ adresinde de Çankırı Derneğimiz, Atamızın manevi huzuruna çıktı” başlığıyla verildi.

Genel - 11:33 A A
BENZER HABERLER