reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ’NDE YİNE BİR İLK…
İLERİ DERECE MESANE KANSERİ AMELİYATI BAŞARIYLA YAPILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ’NDE YİNE BİR İLK… <br> İLERİ DERECE MESANE KANSERİ AMELİYATI BAŞARIYLA YAPILDI
reklam

Çankırı Devlet Hastanesi’nde yine bir ilk yaşandı. 79 yaşındaki hastada tespit edilen Kasa Yayılmış İleri Evre Mesane Kanseri Ameliyatı, Hastanemiz Cerrahlarından Üroloji Uzm. Op.Dr. Sait Biçer ve ekibi tarafından Çankırı’da bir ilke imza atarak başarıyla yapıldı. Yapılan ameliyatla hastanın ileri evre kanserli mesanesi alındı ve yerine bağırsaktan mesane yapıldı.

Çankırı’da bir ilk olan bu başarılı ameliyat sonrasında yazılı bir açıklama yapan Üroloji Uzm. Op.Dr. Sait Biçer, şunları söyledi:

Mesane Kanseri erkeklerde görülen en sık kanserlerden biridir. En önemli risk faktörü sigara kullanımıdır. Hastalar genellikle ağrısız hematüri (idarardan kan gelmesi) şikayetiyle başvururlar. Erken evre yakalanılan kanserlerde endoskopik tedavi yeterli oluyorken kasa invaze (yayılmış) ileri evre kanserlerde tedavi, mesanenin alınması ve bağırsaktan yapay mesane yapılması ile olur. 79 yaşındaki erkek hastamızın kasa invaze kanseri mevcuttu. Hastamıza bugüne kadar Çankırı’da ilk defa yapılmış olan mesanenin (idrar torbasının) alınması ve bağırsaktan yapay mesane yapılması ameliyatı başarıyla yapılmıştır. Operasyona katılan ve bana eşlik eden Op.Dr. Serdar Kılıç ve Genel Cer. Uzm. Op.Dr Mehmet Alim Turgut ile ameliyathane ekibine teşekkürlerimi bir borç bilirim. Mesane kanseri tedavisi olan bir hastalık olup erken teşhis ve tedavi hayat kurtarıcıdır ve bu hastalığın tedavisi Çankırı Devlet Hastanesi’nde yapılabilmektedir.”

reklam

YORUM YAP