Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI ÇİFTÇİSİ TARIMSAL YENİLİKLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen, Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce ortaklaşa yürütülerek, Korgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce gerçekleştirilen, Yerli Tohum, Güçlü Ekonomi Yayım Projesi‘nin tanıtım ve eğitim toplantısı yapıldı. Eğitim ve tanıtım toplantısı, Korgun İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erkan Karadeniz tarafından […]
Genel - 23 Nisan 2022 00:35 A A

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen, Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce ortaklaşa yürütülerek, Korgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce gerçekleştirilen, Yerli Tohum, Güçlü Ekonomi Yayım Projesi‘nin tanıtım ve eğitim toplantısı yapıldı.

Eğitim ve tanıtım toplantısı, Korgun İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erkan Karadeniz tarafından yapılan, proje ile ilgili kısa bilgilendirmesi ile başlayıp,  Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü konu sorumlusu uzmanları tarafından, Yerli ve Milli Patates Çeşit Geliştirme Çalışmaları, Patates Yetiştiriciliği, Patates Hastalık ve Zararlıları konularında yapılan sunumlar sonunda, soru ve cevaplarla tamamlandı. Toplantı; Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı konu sorumlusu, Niğde Patates Araştırma Enstitü Müdürlüğü Uzmanları, İl Müdür Yardımcıları, Şube /İlçe Müdürleri ile konu sorumlusu teknik personel, İl/İlçe Ziraat Odası Başkanları ve üyeleri ile patates yetiştiriciliği yapan çiftçiler katılımı ile gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr.Hüseyin Düzgün ”Yöreye uygun Yerli Patates Tohumluğunun Yayımı amaçlanan projemiz ile İlimiz şartlarına uygun yüksek verimli hastalık ve zararlılara karşı dayanıklı yerli çeşitlerimizle çiftçilerimizin buğday ve diğer tarımsal ürünlere alternatif olarak getirisi yüksek patates yetiştiriciliğini benimseterek çiftçilerimizin gelir düzeyinde olumlu şekilde artışlar sağlamak ve örnek çiftçilerimiz birim alandan daha yüksek verim ve kalite kriterleri daha yüksek olan ürün elde etmesini sağlanması hedeflenmekteyiz. Bu projede olduğu gibi Çankırı çiftçimizi yenilikçi, üretimi çeşitlendirerek teşvik eden, tarımsal gelirini artıran örnek projelerimizle yeniliklerle buluşturmaya  ve desteklemeye devam edeceğiz. Tüm çiftçilerimize bol ve bereketli bir üretim sezonu diliyorum.” dedi.

Genel - 00:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.