Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BİRLİK SPOR, AB PROJESİ KAPSAMINDA EĞİTİMLERiNE DEVAM EDİYOR

Çankırı Birlik Spor Kulübü tarafından yürütülen Erasmus + ESC30 Dayanışma “Yeteneğini Keşfet” projesi kapsamında oluşturulan Çankılı çocuklardan kurulu voleybol takımı, kuvvet çalışmalarına başladı. Temel eğitim süreçleri tamamlanan, mevkileri belirlenen, takım kadrosu şekillenen, geleceğin rüya takımı kuvvet çalışmalarıyla resmi müsabakalara hazırlanıyor. Yerel tesislerdeki imkanlarla, AB Projesi faaliyet programında yer alan kamp çalışmalarını belirli zaman dilimlerinde gerçekleştiren […]
Genel - 7 Ekim 2023 10:12 A A

Çankırı Birlik Spor Kulübü tarafından yürütülen Erasmus + ESC30 Dayanışma “Yeteneğini Keşfet” projesi kapsamında oluşturulan Çankılı çocuklardan kurulu voleybol takımı, kuvvet çalışmalarına başladı. Temel eğitim süreçleri tamamlanan, mevkileri belirlenen, takım kadrosu şekillenen, geleceğin rüya takımı kuvvet çalışmalarıyla resmi müsabakalara hazırlanıyor.

Yerel tesislerdeki imkanlarla, AB Projesi faaliyet programında yer alan kamp çalışmalarını belirli zaman dilimlerinde gerçekleştiren Birlik Spor Proje Takımı, kulüp tarafından temin edilen toplu beslenme uygulanmasından da yararlanıyor. Altyapı ve AB Proje Takımlarından Sorumlu Antrenör Halil Yüceer, çocukların tekniklerini, yeteneklerini, motivasyonlarını, pozisyonlarını ve mevkilerini içeren aylık raporlar hazırlayarak gelişim sürecini takip ediyor.

“Yeteneğini Keşfet” dayanışma projesi kapsamında açıklamalarda bulunan Antrenör Halil Yüceer “ Proje takımımız, hedeflenen istikamette gelişme gösterir, çalışmalarımızda herhangi bir akmasa olmazsa 5 yıl içerisinde ulusal arenada kendisinden söz ettirecektir. Genellikle bu yaş gruplarındaki çocuklarda ailelerinin iş ve tayin durumlarından dolayı olumsuz durumlarla karşılaşabiliyoruz. Uzun süre takım çalışması yaptıktan sonra tam sistem oturacakken, bir iki sporcuda fire verdiğimizde tekrar en başa dönüyoruz. Bunun için tedbir amaçlı alternatifli bir takım oluşturmaya çalıştık ve çalışıyoruz. İnşallah, birbirini ezberleyen iyi bir takım oluşturursak, ümit ediyorum ki, uzun seneler Çankırı’yı temsil edecek ve projenin amacına varacak bir iş çıkartmış olacağız. Çankırı Birlik Spor Kulübüne ve yönetimine bu imkanı sundukları için hem kendim, hem de sporcularım adına teşekkür ederim” dedi.

Genel - 10:12 A A
BENZER HABERLER