Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI 3 BRANŞTA MÜCADELE EDECEK

Popüler spor dallarından futbol, basketbol ve voleybol branşlarında Çankırı kulüpleri, 2023-2024 sezonunda 3 branşta profesyonel liglerde mücadele edecekler. Futbol’da Çankırı Saray 18 Spor Kulübü Bal Ligi, Basketbol’da Çankırı Spor Yükseliş Kulübü Kadınlar 1. Ligi ve Voleybol’da Çankırı Birlik Spor Kulübü Erkekler 2. Lig’de boy gösterecekler. Çankırı Birlik Spor Kulübü 4. sezonuna çıkarken, Çankırı Saray 18 […]
Genel - 21 Eylül 2023 14:59 A A

Popüler spor dallarından futbol, basketbol ve voleybol branşlarında Çankırı kulüpleri, 2023-2024 sezonunda 3 branşta profesyonel liglerde mücadele edecekler. Futbol’da Çankırı Saray 18 Spor Kulübü Bal Ligi, Basketbol’da Çankırı Spor Yükseliş Kulübü Kadınlar 1. Ligi ve Voleybol’da Çankırı Birlik Spor Kulübü Erkekler 2. Lig’de boy gösterecekler.

Çankırı Birlik Spor Kulübü 4. sezonuna çıkarken, Çankırı Saray 18 Spor ile Çankırı Spor Yükseliş Kulübü Liglerinde ilk defa yarışacaklar. Yeni sezonda salon sporları ve futbolla yeni bir heyecanın yaşanacağını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak: “2023-2024 sezonu için İl Müdürlüğü olarak hazırız. Tesislerimizin eksikleri giderildi. Sahalarımız, saha zeminlerimiz, saha çizgilerimiz, skorboardlarımız, tribünlerimiz ile ilgi tüm çalışmalarımız tamamlandı. Hafta sonlarını dolu dolu geçireceğiz. 3 tane kulübümüz profesyonel liglerde Çankırı’yı temsil edecekler. Her geçen yıl temsil sayısının arttığı göze çarpıyor. Bu sezon farklı 3 branşla ayrı bir motivasyon yaşayacağımızı düşünüyorum. Profesyonel liglerde yarışacak takımların, amatör branşlara ve okul sporlarına katkı sağlayacağını, sporcu ve takım sayılarında önemli bir artışın olacağını bekliyorum. Çankırı Saray 18 Spor Kulübü, Çankırı Spor Yükseliş Kulübü ve Çankırı Birlik Spor Kulübü’ne Çankırı sporuna yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyor ve yeni sezonda başarılar diliyorum.” dedi.

Genel - 14:59 A A
BENZER HABERLER