Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ’DEN DEPREM BÖLGESİNE GELİŞİM DESTEK ÇANTASI YARDIMI

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) tarafından “Topluma Hizmet Uygulamaları” kapsamında “Gelişim Destek Çantası” oluşturulması için gerekli kampanya süreci Kızılay Çankırı Şubesi işbirliği ile başlatıldı. Yaklaşık 2 ay süren bu kampanya ile birlikte deprem bölgesinde bulunan erken çocukluk dönemindeki çocukların gelişimsel düzeyine ve ihtiyaçlarına uygun materyallerin temin edilmesi sağlandı. Bu süreç […]
Genel - 31 Temmuz 2023 23:09 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) tarafından “Topluma Hizmet Uygulamaları” kapsamında “Gelişim Destek Çantası” oluşturulması için gerekli kampanya süreci Kızılay Çankırı Şubesi işbirliği ile başlatıldı. Yaklaşık 2 ay süren bu kampanya ile birlikte deprem bölgesinde bulunan erken çocukluk dönemindeki çocukların gelişimsel düzeyine ve ihtiyaçlarına uygun materyallerin temin edilmesi sağlandı. Bu süreç sonunda gelişim destek çantaları, proje koordinatörlerinden Öğr. Gör. İsmail Özcan ve Gönüllü Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından 10 kişilik bir ekip ile deprem bölgesi olan Adıyaman’ın Çelikhan ilçesindeki çocuklara ulaştırılarak dağıtımları gerçekleştirildi.

240 ADET GELİŞİM DESTEK ÇANTASI TOPLANDI

Çankırı halkının, esnaflarının, STK’ların, gönüllülerin ve Kızılay Çankırı şubesinin destekleriyle toplamda 240 adet Gelişim Destek Çantası toplandı. Gelişim Destek Çantasının içerisindeki eğitsel materyaller kullanılarak gelişimsel destek uygulamaları gerçekleştirildi. Deprem mağduriyeti yaşayan çocukların tüm gelişim alanlarını desteklemenin yanında özellikle sosyal ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi sağlandı. Yaklaşık 5 gün süren çalışmalarda çocuklarla yaratıcı drama çalışmaları, oyun etkinlikleri, animasyon etkinlikleri, eğitsel oyun faaliyetleri vb. birçok faaliyet gerçekleştirildi. Depremzede çocuklar, bu sürece katkılarından dolayı Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’a, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye, Çelikhan Kaymakamlığına, Türk Kızılayı Çankırı Şubesine, Çankırı halkına, esnaflara, STK’lara ve emeği geçen tüm öğrencilerle bölüm hocalarımıza teşekkür ettiler.

Genel - 23:09 A A
BENZER HABERLER