Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ’DE YURTDIŞI STAJ İMKÂNI

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yürütülen Erasmus projeleri kapsamında öğrencilere yurtdışı staj ve öğrenim imkânları sunulmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Bulgaristan’ın Turizm Odası ile yapılan ikili protokol çerçevesinde önümüzdeki yıl 100 öğrencimiz zorunlu ve isteğe bağlı staj faaliyetlerini 2-3 ay süreliğine yurtdışında yapabilecekler. Üniversitemiz öğrencileri Uluslararası Dil Öğrenme Merkezinin yapacağı Erasmus staj hareketliliği yabancı dil sınavından […]
Eğitim - 16 Ağustos 2021 22:11 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yürütülen Erasmus projeleri kapsamında öğrencilere yurtdışı staj ve öğrenim imkânları sunulmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Bulgaristan’ın Turizm Odası ile yapılan ikili protokol çerçevesinde önümüzdeki yıl 100 öğrencimiz zorunlu ve isteğe bağlı staj faaliyetlerini 2-3 ay süreliğine yurtdışında yapabilecekler.

Üniversitemiz öğrencileri Uluslararası Dil Öğrenme Merkezinin yapacağı Erasmus staj hareketliliği yabancı dil sınavından başarılı olurlarsa seneye yazın yurtdışında stajlarına devam ederlerken aynı zamanda kaldıkları süre zarfında Erasmus hibesi de alacaklardır.

Yapılan bu protokol çerçevesinde başta Turizm bölümü olmak üzere; Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, İşletme, Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Ticaret bölümleri ve üniversitemizin diğer bölümlerindeki öğrencilerin ilgili alanları bu hareketlilikten faydalanabileceklerdir.

Ayrıca Varna Ekonomi Üniversitesi ile yapılan Erasmus Anlaşması ve MoU kapsamında daha fazla öğrencimiz eğitimlerini Bulgaristan’ın en iyi 10 üniversitesinden biri olan Varna Ekonomi Üniversitesi`nde bir dönem eğitim alabileceklerdir. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi tercih dönemindeki öğrencilere bu haberi vermekten mutluluk duyduğunu ve üniversitemize gelecek olan öğrencilere daha fazla imkân sunmanın peşinde olduklarını ifade etti.

Rektör Çiftçi, “Elimizdeki imkânların %80’den fazlasını daha iyi bir eğitim daha iyi bir gençlik ve daha nitelikli öğrenci mezun verebilmek için sarf ediyoruz.” dedi. Çiftçi, Çankırı Karatekin Üniversitesi`nde alınan kalite eğitimin yanında öğrencilerin yurtdışında öğrendiklerini uygulama fırsatı bulacaklarını ve yabancı dillerini geliştirmek için bulunmaz bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Eğitim - 22:11 A A
BENZER HABERLER