reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

ÇAKÜ’DE BAYRAMLAŞMA COŞKUSU

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇAKÜ’DE BAYRAMLAŞMA COŞKUSU
reklam

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) personeli ve öğrencileri, Tuzluk Restaurant alanında düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Törene, Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ve Prof. Dr. İbrahim Çiftçi de katılarak öğrenci ve personel ile tek tek bayramlaştı. Alanda bir araya gelen konuklarının geçmiş bayramlarını tebrik eden Rektör Çiftçi, şubat ayındaki büyük depremde yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, enkaz altında şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, Ramazan bayramının Türk milletine, yeniden birlik-beraberlik ve büyük bir yardımlaşma şuuru içerisinde kucaklaşma fırsatı tanıdığına dikkat çekti.

“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR” MESAJI

“Birlikten kuvvet doğar” diyen Rektör Çiftçi, “Bayramlar, bizim kültürel dinamiklerimiz içerisindeki en önemli değerlerdir. Yüzyıllar boyu nesilden nesle aktarılan ve bizim güvenip gurur duyduğumuz, farkındalığımızı oluşturan mirasımızdır. Dolayısıyla bayramlaşma aynı zamanda birliğin ve beraberliğin de sembolüdür. Küskünlerin barıştığı zaman dilimleridir. Yıllarca ayrı kalan insanların bir araya gelerek geçmişi yâd ettiği günlerdir. Dolayısıyla bayramların manevi bir yönü de vardır. Biz de bayram vesilesiyle bugün bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bir araya gelip üniversitemizle ilgili, kendimizle ilgili, gelecekle ilgili düşüncelerimizi paylaşabildiğimiz ortamlar biraz da bayramlar sayesinde söz konusu olmakta. Paydaşlarımızla ve çalışanlarımızla biz bir aileyiz. Dolayısıyla bu birliktelikleri, bu ortamları sürekli artırarak bir araya gelerek inşallah daha güzel işlere vesile olacağız” şeklinde konuştu.

“EMİR KARATEKİN’İN MİSYONUNU ALDIK”

ÇAKÜ’nün 2007 yılından bu yana yükseköğretim alanında hizmet verdiğini hatırlatan Rektör Çiftçi, “Biz sadece Emir Karatekin’in ismini almadık. Biz aynı zamanda Emir Karatekin’in misyonunu, amaçlarını ve hedeflerini aldık. Bunları gerçekleştirmek için de çaba sarf ediyoruz. Bu yönüyle de aziz milletimize hizmet etme noktasında her gün yeni bir proje, yeni bir hedef ortaya koyuyoruz. Bunları yaparken de sizlerle birlikte ekip ruhu içerisinde hareket etmeyi önceliyoruz” dedi.

“YÜZBİNLERİ YETİŞTİRECEĞİZ”

Birçok alanda yeni hedefler ve projeler belirlediklerini ve bunları bir bir hayata geçirdiklerini vurgulayan Rektör Çiftçi, daha sonra şöyle konuştu: “Planlarımız, programlarımız yapılıyor. Hem kendi farkındalığımızı oluşturuyoruz hem de aynı zamanda yükseköğretim kurumları içerisinde de rekabet edilebilirliğimizi artırıyoruz. ÇAKÜ, hedefleri olan ve topluma katkı sağlayan bir üniversitedir. ÇAKÜ, bu ülkeye, milletimize ve Çankırı’mıza hizmet etmek isteyen fertleri yetiştiren bir üniversitedir. Dolayısıyla hakikaten yaptığımız işler, yaptığımız vazifeler aynı zamanda büyük bir sorumluluğu ifa etme noktasında da bizlere fırsat kapıları oluşturmaktadır. Ben inanıyorum ki şu an 30 binleri gördüğümüz mezun sayımız, ilerleyen dönemlerde 100 bini bulacaktır. Buradaki bu ilim ve irfan ocağından yetiştirdiğimiz birçok insan, bizlerin temsilcisi olarak memleketimizin ve dünyanın değişik noktalarında hizmetlerini ifa etme noktasında da gayretler gösterecektir.”

YENİ PROGRAMLAR VE BÖLÜMLER YOLDA

YÖK tarafından, 3 doktora programı ve 1 yüksek lisans programı olmak üzere 4 lisansüstü programının onaylandığı bilgisini veren Rektör Çiftçi, “İnşallah bunların devamı da gelecek. Yakında müjdesini verebileceğimiz yeni meslek yüksekokullarımız ve yeni açacağımız bölüm ve programlarımız da bulunuyor. Yakın zamanda Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin açılışını yapacağız. Akademik alandaki bilgimizi ve tecrübemizi insanımızın hizmetine sunma adına da güzel bir ortam oluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

SOSYAL AKTİVİTELERİN SAYISI ARTACAK

Kampüs alanında gerçekleştirilecek sosyal aktivitelere önem verdiklerinin altını çizen Rektör Çiftçi, bu faaliyetlerin sayısının artması için Uluyazı Kampüsünü yeniden yapılandırdıklarını belirtti. Çiftçi, “Hem gençlerimizin ilgi duyacağı alanlar hem de personelimizin kendilerinin ve ailelerinin çok rahat bir biçimde vakit geçirebileceği ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz. İşte Millet Bahçemiz kendini göstermeye başladı ve 300’e yakın ağaç dikildi. İnşallah sizlerle yakın zamanda Millet Bahçemizde de yine böyle güzel ortamlarda buluşup bir araya gelmiş olacağız” diye konuştu.

“BİRLİKTE DAHA NİCE YILLARA”

Üniversite yönetimi olarak ulaşılabilir bir anlayış sergilemeye çalıştıklarını dile getiren Rektör Çiftçi, üniversite personelinden gelen talepleri imkânlar nispetinde ve mevzuat dairesi içerisinde gerçekleştirmeye çalıştıklarını, amaçlarının daha huzurlu bir çalışma ortamı meydana getirmek olduğunu söyledi. Üniversitede iki yıllık hizmet sürelerinin geride kaldığını belirten Rektör Çiftçi konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: “İnşallah daha nice yıllara diyoruz. Hep birlikte yeni başarılara imza atacağız. Unutmayın, her işin bir sorumluluğu vardır, her iş bize bir emanettir. Bazen tecrübe emanettir, bazen bilgi emanettir. Bu yönüyle de bilgimizi ve tecrübemizi hem nesillere hem topluma aktarma noktasında çabalarımızın artarak devam edeceğine inanıyorum. Bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. İnşallah ilerleyen dönemlerde daha güzel ortamlarda, daha müjdeli haberlerle buluşmayı ümit ediyorum. Hepinize tekrardan saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum. Sağ olun, var olun.”

reklam

YORUM YAP