13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ UKRAYNA’DA

Çankırı Karatekin Üniversitesi akademik ve idari personellerinden oluşan 12 kişilik heyet Erasmus KA107 Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında 5 Temmuz tarihinden itibaren Ukrayna’nın Dnipro şehrinde yer alan ve 1899 yılında kurulmuş köklü bir eğitim kurumu olan Dnipro Ulusal Teknik Üniversitesi’nde (Dnipro University of Technology) faaliyetlerini sürdürüyor. Fakülte ziyaretleriyle ders verme ve eğitim […]
Eğitim - 8 Temmuz 2021 09:56 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi akademik ve idari personellerinden oluşan 12 kişilik heyet Erasmus KA107 Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında 5 Temmuz tarihinden itibaren Ukrayna’nın Dnipro şehrinde yer alan ve 1899 yılında kurulmuş köklü bir eğitim kurumu olan Dnipro Ulusal Teknik Üniversitesi’nde (Dnipro University of Technology) faaliyetlerini sürdürüyor.

Fakülte ziyaretleriyle ders verme ve eğitim alma faaliyetlerini sürdüren ÇAKÜ heyeti aynı zamanda üniversiteler arası iş birliğini sağlamak adına da önemli görüşmeler gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda hareketliliğin ilk gününde Dnipro Ulusal Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcılarının da katıldığı bir açılış etkinliğinde bulunan heyet, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin tanıtımını gerçekleştirerek, Rektör Yardımcılarına hediye takdiminde bulundular.

Bu etkinliğe müteakiben fakülte ve bölümler bünyesinde ders verme ve eğitim alma faaliyetlerini sürdüren ekip, yüz yüze faaliyetlerle Dnipro Ulusal Teknik Üniversitesi öğrencileriyle ve akademik personelleriyle etkileşim içerisinde oldular. Bu faaliyetler haricinde ise, ÇAKÜ ekibi üniversitenin uluslararasılaşması hedefi doğrultusunda ortak yüksek lisans ve doktora programı açma hususunda görüşmelerde bulundu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İngilizce Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğü olarak Dnipro Ulusal Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümü ile gerçekleştirilen görüşmeler doğrultusunda İngilizce ortak yüksek lisans programı açma hususunda her iki kurum bünyesinde hazırlık çalışmaları yapılmasında mutabık kalındı.

Ayrıca yine her iki kurumun akademik personellerinin katılım sağlayacağı ortak konferanslar, ortak projeler ve ortak yayınlar hususunda gerçekleştirilecek hazırlıklar ve çalışmalar için mutabakat sağlandı.

Eğitim - 09:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.