reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

ÇAKÜ-HAVELSAN İŞ STAJ VE İŞBİRLİĞİ İMKÂNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇAKÜ-HAVELSAN İŞ STAJ VE İŞBİRLİĞİ İMKÂNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
reklam

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Havelsan Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ali Mantar ve Havelsan Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar`ı ziyaret etti. ÇAKÜ Teknokent’te potansiyel yatırım imkanları ve avantajlarının ele alındığı görüşmede, üniversitemiz öğrencilerinin Havelsan`da staj yapabilme imkanları da değerlendirildi. Görüşmede ayrıca, ilerleyen süreçlerde Havelsan ve üniversitemizin iş birliği imkanları masaya yatırıldı.

“ÇAKÜ TEKNOKENT BÖLGE İÇİN BİR CAZİBE MERKEZİ”

ÇAKÜ Teknokent hakkında Genel Müdür Nacar’a bilgi veren Rektör Çiftçi, Ankara`ya yakın, OSB bünyesinde bulunan teknokentin sadece Çankırı için değil, Ankara ve bölgede faaliyet gösteren firmalar için de Ar-Ge fırsatları konusunda bir cazibe merkezi olduğunu vurguladı. Rektör Çiftçi, üniversitemizin düzenlediği Kariyer Günleri’ne de değinerek, Genel Müdür Nacar ve Yönetim Kurulu Başkanı Mantar’ı etkinliğe davet etti. Havelsan’la birçok konuda iş birliği yapabileceklerini ifade eden Rektör Çiftçi, özellikle yazılım ve siber güvenlik konularına dikkat çekti. Genel Müdür Nacar ve Yönetim Kurulu Başkanı Mantar da ziyaretinden dolayı Rektör Çiftçi’ye teşekkür ederek, yatırım ve iş birliği imkanlarını değerlendireceklerini ifade ettiler. Görüşmede, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir de hazır bulundular.

HAVELSAN, PAZARDA LİDER ŞİRKETLERDEN BİRİ

Türkiye’nin en büyük teknoloji firmalarından biri olarak kabul edilen Havelsan; deneyimi, uzman çalışanları, ileri teknolojiye dayalı yazılım yoğun özgün çözüm ve ürünleriyle uluslararası pazarda lider bir marka olarak öne çıkıyor. Havelsan; bünyesinde geliştirilen yüksek teknoloji ve yazılımların yanı sıra savunma, güvenlik ve bilişim sektörlerinde teknoloji üreten ve iş ekosisteminde yer alan firmaların çözüm ve ürünlerini de bir araya getirerek müşterilerine anahtar teslim çözümler sunuyor. Yazılım yoğun sistemler konusunda faaliyet gösteren Havelsan; Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri, Simülasyon, Otonom ve Platform Yönetim Teknolojileri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanlarında özgün ürün ve sistemlerden oluşan çözümlerini Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektörün ve uluslararası müşterilerinin hizmetine sunuyor.

reklam

YORUM YAP