21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ 2020-2021 MEZUNİYET TÖRENLERİ BAŞLADI

Çankırı Karatekin Üniversitesi “2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri”nin açılış programı Uluyazı Kampüsü spor kompleksinde yapılan törenle gerçekleştirildi. Etkinlikler 05-09 Temmuz 2021 tarihleri arasında devam edecek. Açılış programına,  AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen,  Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun […]
Eğitim - 6 Temmuz 2021 08:32 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi “2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri”nin açılış programı Uluyazı Kampüsü spor kompleksinde yapılan törenle gerçekleştirildi. Etkinlikler 05-09 Temmuz 2021 tarihleri arasında devam edecek.

Açılış programına,  AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen,  Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Erdem, Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy,  kurum müdürleri, öğrenciler, öğrenci velileri ve akademisyenler katıldı.

Törende, öğrencilerinin kortej yürüyüşü ardından Üniversite’nin tanıtım filmi izlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi, öğrencilere, ailelerine ve akademisyenlere hitaben açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Üniversite’nin her geçen gün daha da güçlendiğini, şehre, Türkiye’ye ve dünyaya bilgi bilimsel bilgi üreterek katkıda bulunmaya devam ettiğini ve bunu gerçekleştirirken Çankırı ve Türkiye’nin değerlerinden de ilham aldıklarını ifade eden Prof. Dr. Çiftçi, Üniversite’nin misyonu ve vizyonu doğrultusunda Türkiye’nin yakın, orta ve uzak hedeflerine katkı yapmak için de sürekli olarak çalıştıklarını dile getirdi.

Konuşmasının devamında Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak gelecekte Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasına girmek amacında olduklarını; bunun adımlarından biri olarak kabul edilen uluslararasılaşma açısından değerlendirildiğinde Üniversite’nin İç Anadolu’da bulunan üniversiteler arasında yüzdelik olarak en fazla uluslararası öğrenciye sahip olduğunu ifade etti. Bir bütün olarak Üniversite’nin kendisini oluşturan tüm birimlerle, topluma hizmet yolunda her geçen gün adımlarını daha derin ve güçlü attığı belirten Çiftçi, öğrencilere mezun olmaları nedeni ile hissettikleri mutluluklarını paylaştıklarını söyledi.

Öğrencilerin dört yıl süren emeklerinin meyvelerini topladıklarını, bunun insan hayatında önemli bir aşama olduğunu ifade ettikten sonra, öğrencilerden ailelerinden öğrenmiş oldukları değerleri önemseyerek dünya ve ülkeye katkı yapmalarını beklediklerini dile getiren Prof. Dr. Çiftçi, ailelere ve öğretim elemanlarına bu süreç içinde göstermiş oldukları özverileri nedeni ile teşekkür etti.

Törende daha sonra,  AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, ve Çankırı Valisi Abdullah Ayaz öğrenci ve aileleri tebrik eden birer selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmalar sonrası bölümlerini derece ile bitiren öğrencilere başarı belgeleri törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

Çankırı Karatekin üniversitesi müzik topluluğu tarafından icra edilen canlı müzik dinletisinin ardından tören öğrencilerin kep atması ve aileleri ile fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Mezuniyet Törenleri 9 Temmuz 2021 Cuma gününe kadar farklı fakültelerin törenleri ile Uluyazı kampüsünde devam edecek.

 

Eğitim - 08:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.