17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BİSİKLETLİ GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Çankırı 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü, 3 Haziran Cumartesi günü kutladığımız Dünya Bisiklet Günü ve bugün kutlanan Dünya Çevre Günü kapsamında bir bisiklet turu etkinliği düzenledi. Katılımın oldukça yoğun olduğu gözlemlenen bisiklet turunda dernek üyesi gençler, geçtikleri yerleri temizlemeyi de ihmal etmediler. Duyarsız insanların çevreye attıkları zararlı atıkları yanlarında getirdikleri çöp poşetleri ile […]
Genel - 5 Haziran 2023 14:06 A A

Çankırı 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü, 3 Haziran Cumartesi günü kutladığımız Dünya Bisiklet Günü ve bugün kutlanan Dünya Çevre Günü kapsamında bir bisiklet turu etkinliği düzenledi. Katılımın oldukça yoğun olduğu gözlemlenen bisiklet turunda dernek üyesi gençler, geçtikleri yerleri temizlemeyi de ihmal etmediler. Duyarsız insanların çevreye attıkları zararlı atıkları yanlarında getirdikleri çöp poşetleri ile toplayan gençler, spor yapmanın yanında çevreye de ne kadar duyarlı olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Dernek Başkanı Engin Çimen etkinlik hakkında kısa bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında bisiklet sporunun kişiye ve çevreye kazanımlarından söz eden Çimen şu konulara değindi:

“3 Haziran Dünya Bisiklet Günü ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bizler de Çankırı 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü olarak Fidanlık ve Deveyolu mevkiinde bisikletlerimizle çevre temizliği etkinliği gerçekleştirerek şu mesajları vermek istedik:

  • Çevremizi korumak için gündelik hayatımızdaki bazı alışkanlıklarımızı değiştirmek bizim için küçük birer adım olabilir ancak dünyamızın geleceği için büyük öneme sahip.
  • Bisikletle ulaşımı mümkün olduğu kadar hayatımıza katmak da atabileceğimiz bu adımlardan bir tanesi.
  • Bisiklet kullanarak çevremiz için önemli bir eylemde bulunurken, bedensel sağlığımız için de keyifli bir egzersiz fırsatını yakalayabiliriz.
  • Unutulmamalıdır ki yaşayacak tek bir dünyamız var ve bu dünya hepimizin evi.
  • Bisiklet insanoğlu için artık bir joker, ister sağlığınız için, ister ekonomik ulaşım için, ister iklim değişikliğine neden olmamak için, ister spor için, ister daha temiz hava için, ister turizm gezi için binin ne için binerseniz binin.”

İNSANLIK BİSİKLET İLE KAZANACAK.
Engin ÇİMEN
KULÜP BAŞKANI

Genel - 14:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.