reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

BİR KİTAP DA BENDEN KAMPANYASI BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
BİR KİTAP DA BENDEN KAMPANYASI BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR
reklam

Merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED), 11 ilimizin doğrudan etkilendiği 6 Şubat depremi sonrasında, çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin günlük hayatlarının normalleşmesine yardımcı olmak, kitaplar vasıtasıyla farklı hayatların ve hayal dünyalarının varlığını çocuklara ve gençlere hatırlatmak, içinde bulundukları durumun onları umutsuzluk ve yoksunluk hissine sevk etmesine engel olmak ve onların kitaba erişimini sağlamak amacıyla yurt genelinde bir kampanya başlattı. Çankırı’da da TDED Çankırı Şubesi’nce Yunus AVM giriş katında başlatılan kitap kampanyası, halkımızın yoğun ilgisiyle her geçen gün büyüyerek devam ediyor.

Bir Kitap da Benden” adıyla başlatılan kampanya hakkında TDED Çankırı Şubesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

6 Şubat 2023 tarihinde, ülkemizde meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem bölgesinde bulunan çocuklarımız ve gençlerimiz için İstanbul merkezli Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Merkezi tarafından başlatılan, T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Bir Kitap da Benden” projesiyle gezici kütüphaneler şeklinde bölgede ücretsiz kitap dağıtımı yapmayı ve akabinde sabit kütüphanelere çevirmeyi hedeflemekteyiz. Yunus AVM, bünyesinde bir kitap kumbarası oluşturarak sosyal sorumluluk örneği göstermişler ve kampanyamıza destek vermişlerdir.

Bir Kitapta Benden” kampanyamıza, AVM giriş katında bulunan ve Yunus AVM yönetimi tarafından oluşturulan kitap kumbarası vasıtası ile katkıda bulunabilir ve paylaşıp duyurarak desteği çoğaltabilirsiniz. Bu anlamlı Desteklerinden dolayı Yunus AVM Müdürü Kemalettin Din Beyefendiye ve AVM yönetimine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

reklam

YORUM YAP