reklam
reklam
DOLAR 31,0077 % 0.31
EURO 33,5757 % 0.37
STERLIN 39,1698 % 0.31
FRANG 35,2390 % 0.45
ALTIN 2.018,34 % 0,31
BITCOIN 1.606.553 -0.748
reklam

BİR EV HER GÜN NASIL YANAR

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Kızılırmak ilçesi Aşağı Ovacık köyünde yaşayan Resul Ekizceli’nin evinin farklı yerlerinde ve bahçesinde yaklaşık birbuçuk aydır her gün yangın çıkıyor.

Nedeni açıklanamayan bir şekilde çıkan yangınlar suyla söndürülüyor. Gizemli olay hem Ekizceli ailesini hem de köy halkını tedirgin ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan Resul Ekizceli: ” Birbuçuk aydan beri evimin çeşitli yerlerinde farklı zamanlarda sebepsiz yere yangınlar çıkıyor, hemen müdahale edip söndürüyoruz ama bazen bir kaç dakika bazen bir kaç saat bazen de ertesi gün bir başka yerde bir başka yangın daha çıkıyor. Kaymakamlık ve Belediye ekipleri evde ve çevresinde inceleme yaptılar ama bir şey bulamadılar. Afad ve Botaş ekipleri gaz kaçağı ölçüm cihazlarıyla geldiler onlar da bir şey bulamadılar. Evimin her gün farklı bir yeri yanıyor, biz artık evimşizde oturmaya korkar olduk, evdeki tüm eşyaları boşalttık ama boş evde yine yangın çkıyor. Yetkililerden bir yardım bekliyoruz, gerçekten çok mağdur durumdayız, evimiz var ama girip oturamıyor yatamıyoruz. Kaç gündür konu komşuda yatıyoruz, onlara da yük olmak istemiyoruz ama şu anda yapabileceğimiz başka bir şey yok. Evde eşim, oğlum, gelinim ve iki torunumla toplam 6 kişi yaşıyorduk. Ev 1993 te yapılmış eski bir ev yeni yapsak hadi neyse ama yıllardır oturduğumuz evde birdenbire çıkan bu yangın olayları yaşantımızı alt üst etti. Sadece Salı günü evimde tam on kere yangın çıktı, çok korkuyoruz, Devlet yetkililerinin konuya el atıp bize yardımcı olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Evde ve çevresinde yaptığımız incelemelerde anlatılanların gerçekten doğru olduğunu ve ev içinde ve dışında çıkan yangınlarda yanan eşyaların ve ağaçların hali gerçekten korkunçtu. Duvardaki su borusu, gardrop içindeki çocuk giysisi, yerdeki halı, çekyat üzerindeki battaniye, mutfaktaki sofra tablası gibi eşyalar kısmen yanmış ama altında ya da üstünde bulunan eşyalar zarar görmemiş.

Olay 18 ailesi olarak, Ekizceli ailesine ve Aşağı Ovacık Köyü sakinlerine tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah yardımcıları olsun.

reklam

YORUM YAP