reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

BİR BAŞARININ ÖYKÜSÜ

Yayınlanma Tarihi : Google News
BİR BAŞARININ ÖYKÜSÜ
reklam

Her geçen gün kadınlarımıza ait başarıların hikayelerini ya görüyoruz ya da duyuyoruz. Ve anlıyoruz ki gerekli imkânlar sağlanırsa kadınlar da herşeyi başarabilir, her zorluğun üstesinden gelebilir. Kadınlara ait bir başarı hikayesi de Balıkesir’den geldi. Eskipazarlı Hanife Güneş, bundan yaklaşık 20 yıl önce eşi ile birlikte Balıkesir’e yerleşmiş. Hanife Güneş, geçen yıllarda mahallesinde gördüğü sorunları, sıkıntıları çözmeye ve mahallesine hizmet etmeye karar vererek 2019 yerel seçimlerinde, 20 yıldır yaşadığı Kuva-i Milliye mahallesine muhtar adayı olmuş.

Hep aklında bir “Acaba?” olmuş Hanife Güneş’in. Ancak günler geçtikçe Hanife Güneş’e duyulan sempati artmış ve mahallesinde herkes onu tanımış, sevmiş ve ona güvenmiş. Tabi bu sevginin bu güvenin sonunda Muhtarlık seçimlerini kazanmış Hanife Güneş. Hem de farkla kazanmış dİğer 6 rakibine karşı. 5 yıl boyunca çok çalışmış Hanife Güneş, mahallesine birçok hizmetler kazandırmış, çalmadık kapı bırakmamış.

Böyle çalışkan bir muhtar bırakılır mı? Kuva-i Milliye mahallesi halkı da bırakmamış Hanife Güneş’i ve 31 Mart 2024 seçimlerinde yeniden muhtar adayı olmasını istemişler. Hanife Güneş de onları kırmamış ve yeniden aday olmuş Kuva-i Milliye mahallesi muhtarlığı için. Karşısına tam 7 aday çıkmış. Ama mahalle halkının desteğini de alan Hanife Güneş 7 rakibin arasından % 95 oy alarak yeniden o çok sevdiği mahallesine muhtar olmuş. Hanife Güneş’in bu başarısı ilden, bölgeden çıkmış ülkeye yayılmış doğal olarak.

Mahallesindeki genç girişimcilere ve kadın girişimcilere ayrı bir önem veren Hanife Güneş, Olay 18 Haber Sitemize kısa hayat hikayesini ve nasıl muhtar olduğunu anlattı. Güneş, şunları söyledi:

“Ben Balıkesir Kuva-i Milliye mahallesi muhtarı Hanife Güneş. 1975 Eskipazar doğumluyum. Karabük ili Eskipazar ilçesi Çömlekçiler köyünden Postaci Şaban Timirli’nin kızıyım. Evli ve iki cocuk annesiyim. 20 yıldır Balikesir’de ikamet ediyorum. Kamunun bir çok alanında görev aldım. 2019 yerel seçimlerinde Balıkesir ili Merkez (Karesi ilçesi) Kuva-i Milliye mahallemize 6 rakiple muhtar adayı oldum ve bu seçimlerin sonunda mahallemin ilk kadın muhtarı seçildim. 31 Mart yerel seçimlerinde ise yeniden aday olduğum 10 bin nüfuslu mahallemin muhtarlık seçimlerinde 7 rakibim arasında %95 oyla yeniden güven tazeledim. Yolu Balikesir’e düşen, Balikesir’de yaşayan hemşerilerimi beklerim her zaman.”

reklam

YORUM YAP