14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

BAYRAM SONRASI VAKA SAYILARI DÜŞMEZSE YENİ TEDBİRLER GÜNDEMDE

Son 24 saatte yapılan test sayısı 243 bin 648 olurken, pozitif vaka sayısı 24 bin 733 oldu. 2 bin 501 vatandaşımız hastanelerde tedavi altına alınırken, 347 vatandaşımızı koronavirüs nedeniyle kaybettik. Son günlerde düşen vaka sayılarına karşın artan vefat sayılarını endişeyle izlemeye devam ediyoruz. 17 günlük kısıtlamaların sonunda Türkiye’de günlük vaka sayılarının 5 binin altına düşmesi […]
Genel - 4 Mayıs 2021 18:53 A A

Son 24 saatte yapılan test sayısı 243 bin 648 olurken, pozitif vaka sayısı 24 bin 733 oldu. 2 bin 501 vatandaşımız hastanelerde tedavi altına alınırken, 347 vatandaşımızı koronavirüs nedeniyle kaybettik. Son günlerde düşen vaka sayılarına karşın artan vefat sayılarını endişeyle izlemeye devam ediyoruz.

17 günlük kısıtlamaların sonunda Türkiye’de günlük vaka sayılarının 5 binin altına düşmesi hedefleniyor. Vaka sayılarında istenilen düzeye ulaşılması durumunda kısıtlamaların esnetilmesi ve zamanla kaldırılması gündeme gelecek. Günlük vaka sayılarının istenilen seviyelere düşürülememesi durumunda ise toplumun büyük bir kısmı aşılanana kadar yeni tedbirlerin alınabileceği belirtiliyor. Aşı olmayan kişilerin ve yaş gruplarının (18 yaş altı, 65 yaş üstü gibi) toplumdaki dolaşımını azaltmaya yönelik tedbirler de bunların arasında.

Vaka tablosunun kötüye gitmesi hâlinde ise tedbirlerin ağırlaştırılması ve bu süreçte aşılamaya bütün hızıyla devam edilmesi de alınması düşünülen tedbirler arasında. Vaka sayılarının düşüş eğilimine girdiği ve bunun kontrollü geçiş dönemiyle sürdürüldüğü dönemde aşılanmanın da devam etmesi, sürece büyük bir katkı sağlayacak.

Genel - 18:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.