reklam
reklam
DOLAR32,1920% 0.01
EURO34,9349% 0.12
STERLIN41,0825% 0.09
FRANG35,1997% 0.16
ALTIN2.411,49% -2,04
BITCOIN67.408,22-3.647
reklam

BAYRAM KONUĞUMUZ “PELİN YILIK”

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Bu bayram konuğumuz son genel seçimlerde MHP Çankırı Milletvekili adayı olan ve halen Ankara ve İstanbul’daki Kudret Hastaneleri’nin Genel Müdürü olarak görev yapan Pelin Yılık, bulunduğu her ortamda Çankırı’yı başarıyla temsil eden, gerçekten Çankırı hayranı, Çankırı sevdalısı bir hanımefendi.

Öncelikle Ramazan Bayramımızı sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileklerimle kutlar, biran evvel güzel günlerde bir arada olmayı temenni ederim” diyor Pelin hanım ve sohbetimize başlıyoruz:

OLAY 18: Pelin hanım bize kendinizi tanıtır mısınız?

PELİN YILIK: Ortaokul ve lise eğitimimi Çankaya Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. Atılım Üniversitesi’de Işletme Yüksek Lisansı, ardından da Gazi Üniversitesi Sağlık Kurumları Yönetimi doktora programına devam ettim. Çok iyi düzeyde Almanca, İngilizce ve İtalyanca bilmekteyim. Hobilerim arasında klasik müzik ve enstrüman öğrenmek yer almaktadır.

2003 yılından günümüze Kudret Sağlık Grubu’nun farklı hastanelerinde ve yönetici pozisyonlarında görev aldım. Hali hazırda 2015 yılından günümüze Kudret International Hospital Genel Müdürü olarak görev yapmaktayım. TOBB Sağlık Meclisi sektör temsilcisiyim. Özel Göz Hastaneleri ve Merkezleri Derneği Başkan Yardımcısıyım.

OLAY 18: Ne zamandan beri sağlık sektöründesiniz?

PELİN YILIK: 2003 yılından beri sağlık sektöründeyim, her aşamasında çalıştım. Bu arada master ve doktoramı yaptım. Asıl alanım Siyaset Bilimi ama 2003’te sağlık sektörüne girince kariyerimi sağlık ve işletme alanında yaptım.

OLAY 18: Adaylık süreciniz nasıl gelişti? daha önce siyasette görev aldınız mı? Önümüzdeki seçimlerde yeniden aday olmayı düşünüyor musunuz?

PELİN YILIK: Siyasette bir görevim olmadı ancak okul yıllarımdan beri partimize gönül vermiş bir insanım. Bizim partimizde çok büyük bir idari terbiye vardır, onun için de büyüklerimiz izin vermeden biz ortaya atılamayız. Adaylık sürecimiz tamamen Genel Merkezimizin kararıyla olmuştur, 2023 seçimlerinde de yine onların takdiriyle olacak ya da olmayacak diyebilirim. Ama tabii ki insanın hizmet etmesi ve gönül kazanması çok güzel bir şey, nasip bakalım o günler gelince inşallah göreceğiz.

OLAY 18: Çankırı’nın ilk Çankırı’lı kadın milletvekili adayısınız. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

PELİN YILIK: Çankırı’da ilk kadın milletvekili adayı olarak benim çıkmış olmam benim için gurur verici bir olay. Her alanda olduğu gibi siyasette de kadın eli değmesi çok güzel bir şey olacaktır. Karar verme mekanizmasında kadınlara daha fazla yer verilmesi ortak arzumuz. Ev idaresinde olduğu gibi memleket idaresinde de kadınların da söz sahibi olmasını istiyoruz. Çankırı kadınlarının da bu konuda çok yetenekli, çok modern, her alanda olduğu gibi siyasette de çok başarılı olabileceklerine ben gönülden inanıyorum. Bir kadın olarak benim Milletvekili adayı olmamın Çankırı’lı kadınlarımıza ayrıca bir cesaret vereceğine ve bundan sonra siyasette kadın adaylarımızın daha çok boy göstereceğine de inanıyorum.

OLAY 18: Bu günlerde pek dillendirilmese de olası bir erken seçim konusundaki düşüncelerinizi ve aday olup olmayacağınızı öğrenebilir miyim?

PELİN YILIK: Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki bir Cumhur İttifakı var ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz de bu ittifakın içindeyiz. Dolayısıyla da biz böyle bir erken seçimi ne kendi gündemimizde ne de Türkiye gündeminde görmüyoruz.Bu nedenle de sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi Cumhur İttifakı’na inancımız ve bağlılığımız sonsuzdur. Ben Çankırı’nın tanınan bir ailesinin kızıyım, 1800’lü yıllardan beri bizim ailemiz Çankırı’da yaşamaktadır. Bizim Çankırı’yla bağlarımız hiç kopmadı dolayısıyla Çankırı’nın yapısını isteklerini taleplerini biliyorum. Halkımızın beklentilerini ve Çankırı’mızın ihtiyaçlarını çok iyi tanıyan bir insan olduğumu düşünüyorum.

OLAY 18: Çankırı göç veren bir şehir, iş alanlarımız son bir kaç yıldır artış göstermiş durumda. Bu konudaki düşünceleriniz ya da projeleriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

PELİN YILIK: Çankırı’nın en büyük dezavantajlarından bir tanesi başkente yakın olması, gençlerimizin çoğu okul ya da iş için büyük şehirleri tercih ediyor. Dolayısıyla şehirlerine faydalı olamıyorlar. Aslında üniversitenin burada bölgenin kalkınmasında ve ileri gitmesinde çok büyük rolü var, üniversitemiz çok büyük ve başarılı bir üniversite. Rektörümüzü de başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Ancak Çankırı’da birçok dalda iş alanları açılabilir, teşviklerle yatırımlar bölgemize çekilebilir. Bu da tersine göçü hızlandırır, gençlerimizin Çankırı’ya daha faydalı olmalarını sağlar diye düşünüyorum.

OLAY 18: Son olarak ne söylemek istersiniz?

PELİN YILIK: Çankırı’lı hemşerilerimi çok seviyorum, her zaman başımın üstünde yerleri var, yapabileceğim birşey olursa kapım da telefonum da hepsine her zaman açık. Tüm Çankırı’ya buradan çok çok selamlarımı iletiyorum ve istedikleri herşey gönüllerince olsun diyorum.

Olay 18 ailesi olarak Pelin Yılık hanımefendiye bu güzel sohbeti için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

reklam

YORUM YAP