17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN UYAR: “PROVAKATİF OYUNLARA GELMEYELİM”

Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, artan mülteci sorununa karşı basın açıklaması yaptı. “Ülkemizin son zamanlarda gündeminden düşmeyen mülteci ve sığınmacı sorunu giderek artmakta ve maalesef sorun olmaktadır. Sorun, gelen sığınmacılar değil sığınmacılar üzerinden sergilenmek istenen provakatif oyunlardır.” diyen Başkan Uyar açıklamasına şu şekilde devam etti: “Maalesef üzülerek izlediğimiz ve çözüm için inceleme […]
Genel - 12 Ağustos 2021 22:41 A A

Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, artan mülteci sorununa karşı basın açıklaması yaptı. “Ülkemizin son zamanlarda gündeminden düşmeyen mülteci ve sığınmacı sorunu giderek artmakta ve maalesef sorun olmaktadır. Sorun, gelen sığınmacılar değil sığınmacılar üzerinden sergilenmek istenen provakatif oyunlardır.” diyen Başkan Uyar açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Maalesef üzülerek izlediğimiz ve çözüm için inceleme yürüttüğümüz Orta Asya ülkelerindeki iç karışıklık ve Müslüman halk üzerindeki baskılar sonucu yerlerinden yurtlarından kaçarak ülkemize sığınan mülteciler günden güne artmaktadır. Bu artış doğrultusunda maalesef bazı kentlerimizde görmek istemediğimiz vicdanen ve fikren yaşantımıza ters davranışlar sergilenmektedir.

Son olarak Ankara’da meydana gelen olayda gencecik bir vatandaşımızın ölümü üzerine halkımızın milli duyguları bir takım kesim tarafından ateşlenmiş ve istenmeyen büyük bir kargaşa çıkarılmak istenmiştir. Korkarak izliyoruz ki Ankara’da sergilenmek istenilen yıllar yılı Kürt kardeşlerimiz üzerinden yapılmak istenilen ama başarılmayan etnik bir kavganın ve bir iç savaşın provasıdır. Aziz Türk Milleti, milli ve manevi şuuru yüksek vatan, bayrak ve millet denilince tabiri caiz ise kendini kaybeden bir millettir. Bunu çok iyi bilen bir takım kesim tarafından tasarlanan ve kasıtlı bir şekilde yalan yanlış düşünce ile aziz milletimizi sokağa çekmek buradan da bir iç kargaşa planlanmak istenmektedir.

Aziz milletimize çağrımız; sağduyumuzu bozmadan, bu oyunlara alet olmadan, yüce Türk Devleti’nin yargı mercilerine güvenmeleri ve bu cürmü işleyenlerin devletimiz tarafından en ağır şekilde cezalandırılacağını unutmamalarıdır. Ve inanıyoruz ki devletimizin yetkili kişi ve kurumları, bu tarz göç için gerekli tedbirleri alacak ve şu anki kentlerde oluşan plansız mülteci yaşantısını bir düzene sokacaktır.

Bu vesile ile  yaşanan olayda hayatını kaybeden Emirhan Yalçın’a Allah’tan rahmet, yaralı kardeşimiz Ali Yasin Güler’e de acil şifalar dileriz. Lütfen sağduyumuzu ve birliğimizi kaybetmeyelim.”

Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar; “Ülkemiz üzerinde planlar kuranların planlarını boşa çıkaracak ellerini ovuşturanların ellerini boş bıraktıracak büyük bir millet olduğunu herkes bir kez daha görecektir.” diyerek sözlerine son verdi.

Genel - 22:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.