-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN ESEN’İN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün altıncı yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasının Türk halkının içindeki vatan, millet ve bayrak sevgisi ile öz değerlerini koruma iç güdüsünden ileri geldiğini söyleyen Esen, Türkiye Cumhuriyeti devletinin binlerce vatansevere sahip necip bir milletten oluştuğunu dünyaya bir kez […]
Çankırı - 14 Temmuz 2022 18:47 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün altıncı yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasının Türk halkının içindeki vatan, millet ve bayrak sevgisi ile öz değerlerini koruma iç güdüsünden ileri geldiğini söyleyen Esen, Türkiye Cumhuriyeti devletinin binlerce vatansevere sahip necip bir milletten oluştuğunu dünyaya bir kez daha gösterdiklerini ifade etti.

Esen, “Gün, kendi içimizde hesaplaşma günü değil, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleyeceğimiz gündür. Dış mihrakların beslediği, içimizde yuva kuran hainlere son cevabımızı 15 Temmuz 2016’da meydanlarda verdik. Millet olarak ortak akıl ve irade ile aynı paydada buluştuğumuz, milli değerlerimiz için canımızı ortaya koyduğumuz bu gün, mücadele etmeyi tarih kitaplarından öğrenen, savaş görmemiş neslimiz için de önemli bir öğreti olmuştur.

Bu duygu ve düşünceler ile demokrasi yolundaki direnişimizin altıncı yılında tüm şehitlerimizi rahmet ile anıyor, gazilerimize de minnetlerimi sunuyorum. Allah, milletimizi bir daha böyle zor zamanlar ile sınamasın, hainlere göz açtırmasın. Ne mutlu Türk’üm diyene!” dedi.

Çankırı - 18:47 A A
BENZER HABERLER