13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN AKBAŞ’TAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Akbaş mesajında şu ifadeleri kullandı: “Vatan toprağı için gösterilen cesaretin, umudun, özgürlük ve bağımsızlık inancının en yüce göstergesidir Çanakkale. Türk Milleti’nin bağımsızlık mücadelesinde çok önemli bir zafer olan Çanakkale Zaferi, ulusumuz için en büyük gurur […]
Genel - 18 Mart 2023 09:12 A A

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Akbaş mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Vatan toprağı için gösterilen cesaretin, umudun, özgürlük ve bağımsızlık inancının en yüce göstergesidir Çanakkale. Türk Milleti’nin bağımsızlık mücadelesinde çok önemli bir zafer olan Çanakkale Zaferi, ulusumuz için en büyük gurur günlerinden biridir. Eşsiz kahramanlığın tüm dünyaya ilan edildiği Çanakkale Zaferi’nin 108’nci yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Çanakkale savaşları, çocuk yaştaki askerlerden yiğit kumandanlara, cepheye mermi taşıyan analardan kıyafet diken genç kızlara kenetlenmiş bir milletin mücadelesi ve zaferidir. 18 Mart 1915’in anlamı ve önemi çok büyüktür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadeleriyle, ‘Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur!’

İşte bugün bizler de Çanakkale ruhu, azmi ve kararlılığıyla milletimiz ve ülkemiz için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Vatan toprağı için yüz binlerce şehit verdiğimizi unutmadan, çocuklarımızın geleceği için, aydınlık yarınlar için, kardeşlik ve barış için adımlar atıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nün ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’nci yıldönümünü kutluyor, bu vesileyle Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını ve vatan uğruna şehit düşen tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.”

Genel - 09:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.