Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN AKBAŞ: “ÇANKIRI’NIN VE FİLİSTİN’İN SESİ OLACAK CESUR GAZETECİLERİ KUTLUYORUZ”

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, hem Çankırı’daki hem de Filistin’de görev yapan gazetecilerin fedakârlıklarını ve cesaretini övdü. Başkan Akbaş mesajında, “Bugün, dünyanın her yerindeki gazetecilerin, özellikle de Çankırı’mızın sesi olan ve Filistin’de masum insanların çektiği acıları tüm dünyaya duyuran cesur gazetecilerin günüdür. Onların zorluklarla […]
Genel - 21 Ekim 2023 17:49 A A

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, hem Çankırı’daki hem de Filistin’de görev yapan gazetecilerin fedakârlıklarını ve cesaretini övdü.

Başkan Akbaş mesajında, “Bugün, dünyanın her yerindeki gazetecilerin, özellikle de Çankırı’mızın sesi olan ve Filistin’de masum insanların çektiği acıları tüm dünyaya duyuran cesur gazetecilerin günüdür. Onların zorluklarla ve baskılarla mücadele ederek, gerçeği arayışını ve objektif haberciliği takdirle karşılıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Filistin’de yaşanan insani dramı belgeleyen gazetecileri özel olarak vurgulayan Akbaş, “Filistin’de her gün yeni bir acının yaşandığı bu zor coğrafyada, gazeteciler canları pahasına çalışmaktadır. Onlar, yaşananları tüm çıplaklığıyla dünyaya aktararak, insanlığın ortak vicdanına seslenmektedir. Bu nedenle, oradaki meslektaşlarımızın Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, onlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Çankırı’da görev yapan basın mensuplarına da seslenen Akbaş, “Çankırı’nın haberlerini kamuoyuna duyuran, yerel ve ulusal düzeyde sesimiz olan tüm gazetecilerimiz, fedakârlığınız ve tarafsız haber anlayışınızla bizlerin gurur kaynağısınız. Sizlerin aracılığıyla toplumumuz doğru bilgilendirilmekte ve demokrasimiz güçlenmektedir.” şeklinde konuştu.

Aydın Akbaş, mesajını “Gazetecilik, cesaret isteyen ve kararlılık gerektiren zor bir meslek. Bu uğurda mücadele eden tüm basın çalışanlarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Unutmayın, adaletin ve gerçeğin peşinde koşan her biriniz, toplumumuz için büyük bir değersiniz.” sözleriyle tamamladı.

Genel - 17:49 A A
BENZER HABERLER