13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAKAN SELÇUK: “LGS’DE SORULAR BİRİNCİ DÖNEMDEN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısında LGS’nin 20 Haziran’da yapılacağını açıklamasının ardından sınav hakkındaki detaylar netleşmeye başladı. Katıldığı NTV canlı yayınında LGS hakkındaki soruları cevaplayan Bakan Selçuk 8. sınıf öğrencilerinin sınava kendi okullarında gireceğini açıkladı. Selçuk şöyle devam etti: “Sınav merkezleri dezenfekte edilecek. Önümüzdeki günlerde oturma düzeniyle ilgili Bilim Kurulu’nun da çalıştığı bir senaryo var. Bir problem […]
Eğitim - 4 Mayıs 2020 22:43 A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısında LGS’nin 20 Haziran’da yapılacağını açıklamasının ardından sınav hakkındaki detaylar netleşmeye başladı.

Katıldığı NTV canlı yayınında LGS hakkındaki soruları cevaplayan Bakan Selçuk 8. sınıf öğrencilerinin sınava kendi okullarında gireceğini açıkladı. Selçuk şöyle devam etti:

“Sınav merkezleri dezenfekte edilecek. Önümüzdeki günlerde oturma düzeniyle ilgili Bilim Kurulu’nun da çalıştığı bir senaryo var. Bir problem olmayacak, sağlık koşulları dikkat edilerek, Bilim Kurulu’na danışarak bir karar alınacak.

Öğrenciler sınav salonlarına maske ile alınacak, fotoğraflı kimlik şartı aranmayacak. Öğrencilerimizin 1. dönemdeki konulardan sorumlu olacağı bir sınav hazırladık.

Sınav 2 oturumda olacak. Buradaki boşlukta da öğrencilerimiz okul bahçesine çıkacak. Fakat veliler ile öğrenciler birlikte olamayacak. Sosyal mesafe korunarak öğrencilerimizin hava alması sağlanacak, öğrencilerimizin yanında rehber öğretmenler olacak.

Öğrenciler kendi öğretmenleriyle sınava girmeyecek, özel ve resmi bütün okullarımızdaki öğrenciler kendi okullarında başka öğretmenler eşliğinde sınava girecekler. Sınavla ilgili bir tanıtım videosu da yayınlanacak.

Okullar şu tarihte açılacak kararını bakanlık olarak alma durumunda değiliz. Bütün bakanlıklardan görüş alınarak bir karar alınacak. Biz 1 Haziran’da kademeli olarak açılmasını istiyoruz ama süreç dinamik. Bizim 1 Haziran için birden fazla planımız var. İnşallah herşey yolunda gider 1 Haziran’da okulları açarız. Ya da kısmi bir açılmaya gidebiliriz. Önümüzdeki haftalarda şartlara bakacağız, ilgili kuruluşlarla bakacağız ve değerlendireceğiz.”

Eğitim - 22:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.