Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAKAN MURAT KURUM TOKİ’NİN YENİ İNDİRİM KAMPANYASINI AÇIKLADI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) dar ve orta gelirli vatandaşlara sağladığı imkanlar devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den ev, iş yeri veya arsa satın alan vatandaşlara yönelik yeni bir indirim kampanyasının duyurusunu yaptı. Kalan taksitli borçların peşin ödenmesi halinde konut ve işyerinde % 25, arsada ise % 12,5 indirimin uygulanacağı […]
Ekonomi - 12 Nisan 2023 16:54 A A

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) dar ve orta gelirli vatandaşlara sağladığı imkanlar devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den ev, iş yeri veya arsa satın alan vatandaşlara yönelik yeni bir indirim kampanyasının duyurusunu yaptı. Kalan taksitli borçların peşin ödenmesi halinde konut ve işyerinde % 25, arsada ise % 12,5 indirimin uygulanacağı kampanya 24 Nisan’da başlayacak.

Bakan Kurum kampanya hakkında yaptığı sosyal medya açıklamasında şunları söyledi:

“TOKİ’den ev, iş yeri ve arsa almış olan kardeşlerimizden gelen talepler doğrultusunda her yıl 2 ayrı indirim kampanyası düzenliyoruz. Tabi TOKİ’miz bunu daima yapıyor. Çünkü TOKİ halkın ihtiyaçlarına, taleplerine istisnasız cevap veren bir kurumdur, halkın kurumudur. TOKİ’den konut ve iş yeri sahibi olan vatandaşlarımız kalan borçlarını peşin ödemeleri durumunda yüzde 25 indirim imkanından faydalanacak. Arsalarda da yine peşin ödeyen vatandaşlarımıza, yüzde 12,5 indirim imkanı sağlıyoruz. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri sahiplerinin 18 Mayıs’a, arsa sahiplerinin ise 12 Mayıs’a kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Ekonomi - 16:54 A A
BENZER HABERLER