reklam
reklam
DOLAR31,2277% 0.08
EURO33,9713% 0.24
STERLIN39,6481% 0.24
FRANG35,4950% -0.08
ALTIN2.038,85% -0,08
BITCOIN1.957.0835.779
reklam

ARSLAN SPOR KULÜBÜ 5 GÖNÜLLÜSÜNÜ POLONYA’YA GÖNDERDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ARSLAN SPOR KULÜBÜ 5 GÖNÜLLÜSÜNÜ POLONYA’YA GÖNDERDİ
reklam
Çankırı Arslan Spor Kulübü ESC51 Gönüllülük Projesi kapsamında,  proje sahibi olarak 5 gönüllü Çankırılı genci, Polonya Kłodzko şehrinde bulunan ve mültecilere ev sahipliği yapan “Europejskıe Forum” kurumuna gönderdi. Gönüllülük faaliyeti yürüten ve göçmenlere yardımcı olan gönüllü gençler, kurumda bulunan diğer gönüllülere ve kurumdan faydalanan göçmenlere Türk Kültürü’nü tanıtıyorlar. 1 aylık süre boyunca çalışmalarını sürdürecek gençler, aynı zamanda Polonya kültürünü de tanımanın yanında kendi dil becerilerini de geliştirecekler.
İzin dönemlerinde yakın ülke ve şehirleri de gezme imkanı bulan gençler, Avrupa’yı daha detaylı inceleme fırsatını da elde ediyorlar.
Faaliyetle ilgili açıklamalarda bulunan Proje Koordinatörü ve Kulüp Başkanı Ayhan Arslan ” Arslan Spor Kulübü olarak bu tür projelerimiz hız kesmeden devam etmektedir. Bu ilk grup olup bundan sonra da başka gruplar halinde Çankırı’nın gençlerini AB fırsatlarından yararlanmalarını sağlamaya devam edeceğiz. Sadece gençleri göndermiyoruz, aynı zamanda ev sahibi olarak ta yabancı genç gönüllüleri Çankırı’da misafir ederek, spor kulübümüzün üyelerini buluşturuyor ve dil kursları veriyoruz.
Bu tür sosyal projelerimizde her zaman bizlere destek olan başta Sayın Valimiz Abdullah Ayaz ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak’a hem şahsım hem de sporcularım adına şükranlarımı sunarım. ” dedi.
reklam

YORUM YAP