Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ GÜNE SPORLA BAŞLIYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu öğrencileri sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam etkinlikleri kapsamında güne zinde, sağlıklı ve mutlu başlamak için öğretmenleri rehberliğinde açık havada sabah sporu yaparak güne başlıyor. Sporla güne başlayan çocukların keyifli zaman geçirdikleri gözlemlenirken uygulanan bu yöntemle öğrencilerin uyum süreçlerinin daha kolay olması, çocukların okula daha istekli gelmeleri, güne daha […]
Eğitim - 26 Eylül 2023 09:36 A A

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu öğrencileri sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam etkinlikleri kapsamında güne zinde, sağlıklı ve mutlu başlamak için öğretmenleri rehberliğinde açık havada sabah sporu yaparak güne başlıyor.

Sporla güne başlayan çocukların keyifli zaman geçirdikleri gözlemlenirken uygulanan bu yöntemle öğrencilerin uyum süreçlerinin daha kolay olması, çocukların okula daha istekli gelmeleri, güne daha dinamik başlamaları, gün içerisinde daha aktif olmaları amaçlanıyor. Etkinlik kapsamında çeşitli fiziki becerilerini geliştiren öğrenciler, aynı zamanda oyunlar da oynayarak eğlenceli vakit geçiriyor.

Araştırmacılara göre çocukluktan itibaren düzenli egzersiz yapan bireylerin, ilerleyen yaşlarda da egzersiz yapmaya devam etmekte ve yaşıtlarına göre kronik hastalıklara daha az yakalandıkları, egzersiz yapan çocukların dikkat sürelerinin egzersiz yapmayan çocuklara göre daha fazla olduğu, egzersiz yapan çocukların egzersiz sonrasındaki etkinliklere de odaklanma sürelerinin arttığı görülmektedir.

Eğitim - 09:36 A A
BENZER HABERLER