reklam
reklam
DOLAR32,2703% 0.06
EURO35,0322% -0.06
STERLIN41,1770% -0.01
FRANG35,3836% 0.1
ALTIN2.443,45% -0,14
BITCOIN68.449,99-1.477
reklam

AKŞENER “KURULTAYDA ADAY DEĞİLİM” DEDİ 4 İSİM ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
AKŞENER “KURULTAYDA ADAY DEĞİLİM” DEDİ 4 İSİM ADAYLIĞINI AÇIKLADI
reklam

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 31 Mart yerel seçimleri sonrasında aldığı başarısız sonuçların ardından 27 Nisan’da seçimli Olağanüstü Genel Kurultay’a gidileceğini açıklamıştı. Seçim yenilgisinin faturasını kendisine kesen Akşener, Kurultayda yapılacak olan seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

27 Nisan’daki Kurultayda adaylığını ilk açıklayan isim, Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz olmuştu. Sosyal medya üzerinden Genel Başkanlık için adaylık başvurusunda bulunduğunu açıklaya Kodaz, adaylık açıklamasında “İYİ Partimizin Olağanüstü Kurultay kararı aldığını Sn. Akşener ilan etmişti. Olağanüstü kurultayımızda İYİ Parti Genel Başkanlığına aday olduğumu kamuoyu ile saygıyla paylaşırım.” ifadelerini kullanmıştı.

Akşener’in aday olmayacağını açıklamasının ardından bir adaylık açıklaması da İYİ Parti Göç Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın’dan geldi. Akalın, kongrede aday olacağını duyurdu. Bugün yaptığı adaylık açıklamasında, Türkiye’de bedel ödemeden Türk Devletini ve Türk Milletini yönetmeye talip olmanın mümkün olmadığını vurgulayan Akalın, 32 yıldır aktif siyasetin içinde olduğunu ve bu konuşmayı yapabilmek için 2 defa İl Başkanlığı’ndan alındığını, 3 defa da Milletvekilliği adaylığını reddettiğini söyledi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda genel başkanlığa aday olacağını duyurdu. Genel Başkan Meral Akşener’i ziyaret edip hayır duasını alacağını, sonrasında arkadaşlarıyla birlikte TBMM’de partisinin milletvekilleri ile istişarelerde bulunacağını söyleyen Dervişoğlu, “Böylesine kritik bir eşikte gelişmelere kayıtsız kalabilmem ve tarihin üzerime yüklediği sorumluluktan uzak durabilmem mümkün değildir. 27 Nisan 2024 tarihinde yapılacak olan Seçimli Olağanüstü Kurultay’da Genel Başkanlığa aday olacağımı kamuoyunun bilgi ve takdirlerine arz eder, saygılar sunarım.” sözleriyle adaylığını duyurdu.

Adaylığını açıklayan diğer bir isim ise İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın oldu. Aydın sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Kurucu Teşkilat Başkanı olduğum ve bir evlat gibi büyüttüğümüz İYİ Partimizi yeniden ayağa kaldırmak, Türkiye’ye yeniden umut olmasını sağlamak ve bütün dava arkadaşlarımızı birlik, bütünlük ve kardeşlik hukukuyla bir araya getirmek amacıyla; kutlu bir yola çıkmış bulunuyoruz. Niyetimiz hayırdır, akıbetimiz hayır olsun. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun. Adaylığımla alakalı kapsamlı açıklamayı ilerleyen günlerde gerçekleştireceğim. Açıklamamızın yeri, tarihi ve saatini sosyal medya hesaplarımızdan duyuracağız.” dedi.

reklam

YORUM YAP