Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKBAŞ: “EMEKLİYE SADAKA VERİR GİBİ PARA VERİP MÜJDE DİYE AÇIKLIYORLAR!”

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödenmesini eleştirerek, “Emeklinin hakkını vermeyip sadaka verir gibi verdikleri parayı utanmadan bir de ‘müjde’ diye açıklıyorlar” dedi. Yapılacak ödeme kabul edilir değil Başkan Akbaş, konu ile ilgili açıklamasında, “Emekli geçim derdine düşmüşken verileceği söylenen ödeme kabul edilir değil. Aylardır erteleyip durdular şimdi […]
Genel - 10 Ekim 2023 20:05 A A

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödenmesini eleştirerek, “Emeklinin hakkını vermeyip sadaka verir gibi verdikleri parayı utanmadan bir de ‘müjde’ diye açıklıyorlar” dedi.

Yapılacak ödeme kabul edilir değil

Başkan Akbaş, konu ile ilgili açıklamasında, “Emekli geçim derdine düşmüşken verileceği söylenen ödeme kabul edilir değil. Aylardır erteleyip durdular şimdi de sadaka verir gibi 5 bin TL’yi ‘müjde’ olarak açıklıyorlar. Sözde emekliye destek olmak istiyorsun ama geçim sıkıntısı yüzünden çalışan emekliye para vermiyorsun” dedi.

Emeklilere verilen vaatler yerine getirilmiyor

Hükümetin, emeklilere verdiği vaatleri gerçekleştirmediğini vurgulayan Akbaş, “Mevcut iktidar yıllardır emeklilere verdiği vaatleri yerine getirmiyor. Emeklinin aldığı maaş ortada ama hükümet hala bu konuda erteleme yapıyor. Açlık sınırının altında maaş ile geçinmek zorunda bırakılan emekliler, seçim zamanı kendilerine bunu uygun görenleri unutmamalı” ifadelerini kullandı.

Genel - 20:05 A A
BENZER HABERLER