14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AKARYAKIT FİYATLARINDA HAREKETLİLİK SÜRÜYOR

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Brent Petrol ve Dolar kurundaki anlık değişimlerle benzin, motorin ve LPG fiyatlarındaki iniş ve çıkış haberleri neredeyse her gün karşımıza çıkıyor. Bayramın ilk günü akaryakıtta yapılan çifte indirimle benzinin litresi 1 lira 21 kuruş, motorinin ise 91 kuruş düşmüştü. Akaryakıtta ikinci indirim […]
Ekonomi - 25 Nisan 2023 11:23 A A

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Brent Petrol ve Dolar kurundaki anlık değişimlerle benzin, motorin ve LPG fiyatlarındaki iniş ve çıkış haberleri neredeyse her gün karşımıza çıkıyor.

Bayramın ilk günü akaryakıtta yapılan çifte indirimle benzinin litresi 1 lira 21 kuruş, motorinin ise 91 kuruş düşmüştü. Akaryakıtta ikinci indirim haberi ise bu gece geldi. Habere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresinde 47 kuruşluk bir indirim daha yapıldı.

Akaryakıt fiyatlarındaki değişimi açıklayan tek sendika olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bir süre önce Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından dava süreci sonlanıncaya kadar bu değişimleri vatandaşla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Ekonomi - 11:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.