Açık
  • EURO
  • DOLAR

AK PARTİ’DE ADAY ADAYLIĞI İÇİN VERİLEN SÜRE UZATILDI

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, yerel seçimler için adaylık başvurusu sürecinin devam ettiğini belirtti. Aday müracaatlarının dijital ortamda alınmaya başlandığını açıklayan İl Başkanı Erdoğan, il Belediye Başkanlığı için 30 bin, ilçe Belediye Başkanlıkları için 20 bin, belde Belediye Başkanlıkları için 10 bin TL bağış alınacağını duyurdu. Koray Erdoğan yaptığı açıklamada, “Bağışlar tüm dünyanın […]
Genel - 15 Kasım 2023 10:01 A A

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, yerel seçimler için adaylık başvurusu sürecinin devam ettiğini belirtti. Aday müracaatlarının dijital ortamda alınmaya başlandığını açıklayan İl Başkanı Erdoğan, il Belediye Başkanlığı için 30 bin, ilçe Belediye Başkanlıkları için 20 bin, belde Belediye Başkanlıkları için 10 bin TL bağış alınacağını duyurdu.

Koray Erdoğan yaptığı açıklamada, “Bağışlar tüm dünyanın gözleri önünde soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimiz için AFAD tarafından kendilerine ulaştırılacak. Ön başvuru dijital ortamda alınacak sonrasında aday formu ıslak imzalı şekilde partiye teslim edilecek.” dedi.

Koray Erdoğan, aday adaylığı başvuru süreci hakkında ise “Kızılcahamam’da gerçekleştirilen İl Başkanları Çalışma kampımızda İl Başkanlarımızın talebi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle yerel seçimler aday adayı başvuruları 22 Kasım’a ertelenmiştir. Teşkilat Temayül Yoklaması ise 26 Kasım’da yapılacaktır. Meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği başvuruları da 3 Aralık’a kadar sürecek. AK Parti’de süreç bittikten sonra kısa sürede beyannamenin açıklanması ve adayların tanıtılması bekleniyor” diye konuştu.

Seçimde aday olmak isteyen devlet memurları, oda başkanları ve diğer istifası zorunlu olanların Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) göre en geç 1 Aralık Cuma günü istifa etmesi gerekiyor.

Teşkilat Temayül Yoklaması ise 26 Kasım Pazar günü yapılacak.

Genel - 10:01 A A
BENZER HABERLER