Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak milletçe birlik ve beraberlik içinde bir kez daha kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesi sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşu; demokrasimizin, vatan ve bayrak sevgimizin, birlik, beraberlik […]
Çankırı - 22 Nisan 2022 16:41 A A

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak milletçe birlik ve beraberlik içinde bir kez daha kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesi sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşu; demokrasimizin, vatan ve bayrak sevgimizin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur.

23 Nisan, çocuklarımıza ve tüm Dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir. Milli egemenliğimizin temelleri atılırken, Kurtuluş Savaşımızda aziz milletimiz her ferdiyle zafere uzanan yolda birlik ve beraberlik içinde yılmadan mücadele vermiştir. Bu mutlu günün 102’inci yılı vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi ve bu toprakları bize vatan yapan kahraman ecdadımızı rahmet ve şanlı gazilerimizi şükranla yad ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 102’inci kuruluş yıl dönümünde tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Oğuz Şükrü ENER

Cumhuriyet Başsavcısı

Çankırı - 16:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.