reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.959.125-0.178
reklam

2020- YKS İLE ÇAKÜ’YE YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

ÜNİVERSİTE E-KAYIT

Üniversitemize 2020-YKS ile yerleşen aday 29 Ağustos – 06 Eylül 2020 tarihleri arasında saat: 23.59 a kadar https://www.turkiye.gov.tr/ adresine E-Devlet şifresiyle girerek ‘e-Hizmetler’ sekmesinden açacağı sayfanın sonunda yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altındaki ‘Üniversite E- Kayıt’ sekmesinden kayıt işlemlerini yaparak kayıt yaptırdığına dair belgeyi de alabilirler. Bu yöntemle kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerin Üniversitemize kayıtlarla ilgili olarak gelmelerine veya herhangi bir belge getirmelerine gerek yoktur. (Yapraklı Meslek Yüksekokulu “Özel Güvenlik ve Koruma” Programına yerleşen adaylar bu yöntemi kullanamazlar.)

E-Devlet şifresi almamış olan aday en yakın PTT şubesinden nüfus cüzdanı ile şahsen müracaat ederek alabilirsiniz.

Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

ÜNİVERSİTEMİZE ŞAHSEN MÜRACAAT İLE KAYIT YERİ VE TARİHLERİ

“Üniversite E-Kayıt” yöntemiyle kayıt yapamayan adaylar kayıtlarını 31 Ağustos – 05 Eylül 2020 (Saat:17.00 a kadar) tarihleri arasında aşağıda belirtilen takvim dâhilinde belirtilen adreslere şahsen başvurarak yaptırabilirler.

      Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu için, Çay Mahallesi Gaziosmanpaşa Caddesi No:4 18700 Eldivan /ÇANKIRI adresinde

      Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu için, Gazi Dede Mh. Garaj Sk. No:13 Ilgaz/ÇANKIRI adresinde

      Kurşunlu Adalet Meslek Yüksekokulu için, Cömertler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy caddesi No. 07 Kurşunlu/ÇANKIRI adresinde

      Diğer Fakülte / Yüksekokul / Meslek Yüksekokulları için, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Uluyazı Kampüsü, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Binası ÇANKIRI adresinde yapılacaktır.

ŞAHSEN MÜRACAAT İLE KAYITTA İSTENECEK BELGELER

Lise diploması ile,

Yapraklı Meslek Yüksekokulu “Özel Güvenlik ve Koruma” Programına yerleşen adaylar; tam teşekküllü hastaneden “Özel Güvenlik Görevlisi Olur” ibareli sağlık raporu ve e-devlet veya adli makamlardan alınan “adli sicil kaydı” ile, (bakınızlar 744) şahsen müracaat ederek kayıtlarını yaptırabilirler.

 

ÖNEMLİ TARİHLER.

28 Eylül – 01 Ekim 2020                  Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemeleri ve Ders Kayıtları

28 Eylül – 04 Ekim 2020                  Danışman Onayı

05 Ekim 2020                                     DERSLERİN BAŞLAMASI

06 Ekim 2020 (Saat 10.00)            “Zorunlu Hazırlık Sınıfı” Muafiyet Sınavı

06 Ekim 2020 (Saat 10.00)            “İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı” Öğrenci Seçme Sınavı

07 Ekim 2020 (Saat 10.00)             “Zorunlu Yabancı Dil Dersleri” için Muafiyet Sınavı, “Seçmeli ve Mesleki Yabancı Dil Dersleri” için Yeterlilik Sınavı

 

Kılavuzlarda yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğine ilişkin Yükseköğretim Genel Kurul kararı uyarınca, durumları bu açıklamaya uyan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde yeni yerleştirildikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar. Söz konusu kararlar öğrencilerin YKS tercih ve yerleştirmelerinde herhangi bir programa yerleştirilmesine engel değildir. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan 8 ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2020 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2020 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

 

İsteğe Bağlı/Zorunlu Hazırlık Sınıfı için ayrıntılı bilgiye https://udom.karatekin.edu.tr/default.aspxadresinden ulaşabilirsiniz.

 

Üniversitemizde eğitiminiz süresince dil seviyenizi en üst düzeye çıkarabilmek için Dil Öğrenme Merkezini eğitim alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiye https://udom.karatekin.edu.tr/default.aspxadresinden ulaşabilirsiniz.

reklam

YORUM YAP